15. dubna 2013
Muži jsou samý humor, dokud se nezačnete bavit na jejich účet.

Já vím, že máte smysl pro humor. Kamarádi si sice někdy stěžují, že partnerky neumějí ocenit jejich nedostižnou schopnost žertovat, že i při těch nejnápaditějších vtipech se nanejvýš ušklíbnou nebo je rovnou rozdrtí nevzrušeným „ha, ha“. Já vám ale věřím. Mnohokrát jsem zjistil, že umíte glosovat události se stejnou virtuozitou jako my. A jestliže vás naše drahokamy ducha někdy nechají v klidu nebo dokonce naštvou, můžeme si za to sami. Existuje totiž nebezpečná oblast, která i tu nejopeřenější legrační prskavku promění ve smrtící ledovou kouli. Už vás někdy přítel pozoroval ve sprše a prohodil něco o reklamě na galusky? Poradil vám kolega v práci, že své IQ zaručeně zvýšíte, když své zlaté prameny přemáchnete v henně?

Možná jste se pokusila překvapit svého spolubydlícího gulášem a místo obdivu sklidila radu, abyste recept odnesla na patentový úřad a pak se nabalíkovala na výrobě domácího projímadla. Ano, ano, ha, ha. Kdo by se taky smál? Kromě zjevných tragédií typu smrti milovaného kanárka se ledová zóna nachází nad krajinou vašich představ o vašich kvalitách. Troufám si tvrdit, že každá z vás chce být přinejmenším hezká, chytrá a úspěšná. Problém je v tom, že si žádnou z těchto předností nejste nikdy stoprocentně jistá, a když nad touhle citlivou kůží vybuchne i ta nejvtipnější rachejtle, způsobí místo otřesů bránice popáleniny a chvění půdy pod nohama.

Dobrá zpráva pro vás: u mužů to funguje stejně. Rádi bychom byli pohlední, oduševnělí, úspěšní, bohatí, nezávislí, trochu drsní a samozřejmě vtipní chlapi. Takže pozor – když nám to někde zrovna neklape, žerty stranou! Následky mohou být nedozírné a dlouhodobé. Například já si už šestnáct let do nejmenších detailů pamatuju rádobylegrační narážku na má nevýrazná lýtka. Ta slečna stála na schodech pražské konzervatoře a smála se, přestože jsem letní prázdniny věnoval každodenní padesátce na kole. Naštvala jsi mě, Barboro, naštvala, o drátěném stehlíkovi už nikomu nevyprávěj. Tohle píšu, aby podobné neštěstí už nikoho nepostihlo. Naznačím vám, kde v mužském mozku číhají miny a čekají, až na ně došlápne vaše něžná, jemná, betonová haksna nepatřičného humoru.