24. března 2013
Nezoufejte, pokud usínáte i se probouzíte s „medvídkem pandou“ místo s alfa samcem. Možná díky tomu budete žít déle a šťastněji.

Byl to největší „pohodář“, s jakým jste se kdy setkala. Mluvil jen občas, takže jste měla pocit, že vyslovuje jen ty nejvzácnější perly. Všem vašim přátelům byl okamžitě sympatický svou uvolněností. Přede všemi se choval přirozeně, nepřetvařoval se a ostatní se tedy mohli cítit přirozeně a nepřetvařovat se, když byli s ním.

Všechno šlo téměř pohádkově, dokud vám vaši přátelé nezačali opakovaně klást  otázku, co váš sympaťák vlastně dělá. A vám došlo, jak nepříjemně se vám odpovídá: „Nic.“ Nevíte, jak se stalo, že vám jeho sporadické mluvení najednou přestalo připadat vytříbené, ale prostě jen líné. Nekonfliktnost se změnila na nedostatek schopnosti prosadit se. A fakt, že byl stále v pohodě, vás najednou přestal uklidňovat, ale začal vás naopak rozčilovat – protože kdo by přece nebyl v pohodě, když skoro celý den nic nedělá, že?!

Sympatie jsou jedna věc, ale snést někoho takového doma? Každý den? Mnoho dlouhých, pomalých let? A opravdu by těch let asi bylo mnoho, protože podle nejnovějších studií žijí líní lidé až o dvacet let déle než jejich přehnaně hbití a leckdy až sebedestruktivně pracovití bližní. Ba co víc, většinou umírají mnohem šťastnější, spokojenější a k velkému překvapení všech udřených lidí také s pocitem smysluplného a naplněného života.