18. února 2013
Nedávno jste se zamilovala do úžasného chlapa. Jenže on je tak trochu ženatý. Máte mu věřit, že se rozvede, nebo rovnou jít?

Když Kamil Darině na druhé schůzce oznámil, že je ženatý, pochopila, že se tímhle vztahem řítí do problémů. „Už jsem se s ním nechtěla znovu sejít, ale bylo to silnější než já. Neporučíš si, do koho se zamiluješ.“ Podobně se nejspíš cítila i herečka Kristen Stewart, která se při natáčení filmu Sněhurka a lovec zamilovala do režiséra Ruperta Sanderse, o devatenáct let staršího ženatého muže. „Prostě to mezi námi zajiskřilo,“ přiznala. Zadaný Rupert ji uchvátil, přestože měla šťastný vztah s Robertem Pattinsonem. Těžko říct, jak by se románek dál vyvíjel, kdyby se ho podařilo udržet v tajnosti. Skandální láska ale praskla a zadaný nápadník zařadil zpátečku.

„Jsem naprosto zoufalý. Způsobil jsem bolest své rodině,“ nechal se Rupert slyšet. „Moje krásná žena a děti jsou všechno, co na světě mám. Miluji je z celého srdce. Modlím se, abychom se přes to společně dostali.“ Když se dáte dohromady s mužem jiné, je obrovská šance, že dopadnete právě jako Kristen. Jakmile se záletník bude muset rozhodnout mezi vámi a manželkou, nejspíš dá přednost té, kterou zná déle.

Následující příběh jsem už slyšela od několika přítelkyň, jen v nepatrných obměnách: „Randím teď s otcem od rodiny. S manželkou si už ale nerozumí. Přestali spolu spát. Strašně moc by se chtěl rozvést, ale teď to zrovna nejde.“ Ubíhají měsíce, ale nic se nemění. Končí to pokaždé stejně. Kamarádka tlačí na rozvod, její drahý se vzpírá. I když nejdřív komplikovaný vztah moc neřešila, teď trpí. „Ze začátku si každá myslí, že jí to nevadí, ale začne,“ napsala nám čtenářka Alice. „Z vlastní zkušenosti vím, že vadit to časem začne vždy,“ dodává k tomu další čtenářka, Bára. „Vyjmenovala bych milion důvodů pro a proti vztahu se ženatým. Proti vždy jasně převáží. Jenže srdci neporučíš. Je to začarovaný kruh.“ Proč se vlastně stáváme milenkami mužů z druhé ruky? A co když vám partner slibuje, že se kvůli vám rozvede? Máte mu věřit a čekat? Jak dlouho? Existují vůbec okolnosti, za nichž vám tenhle vztah může víc dát než sebrat?