16. února 2013
Každý ve vztazích chybuje. Existuje ale několik škodlivých ženských postojů, které vám dělají z lásky i života peklo. Zbavte se jich!

Agent Dale Cooper ze slavného seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks s oblibou šokoval lidi prohlášením, že „sovy nejsou tím, čím se zdají být“. Tuhle zdánlivě nesmyslnou větu lze přeložit tak, že někdy prostě nevidíte pravou podstatu věcí. Třeba že děláte něco, o čem si myslíte, že je pro vás nejlepší, a přitom si zoufale škodíte. Schopnost myslet srdcem z vás činí celistvou osobnost, ale obzvlášť ženy často zapomínají do rozhodování zapojit i mozek. Ten je ale k dobrým rozhodnutím většinou zatraceně potřeba! I v případě vztahů. Americká psycholožka Laura Schlessingerová si toho, že ženy s oblibou žijí v nenaplněných nadějích a iluzích, všimla a napsala knihu nazvanou Deset největších hloupostí, jimiž si ženy komplikují život. V té ženám radí, jak nebýt chudinkami a jak použít všechny své rozumové síly k tomu, aby našly samy sebe, postavily se na vlastní nohy a dokázaly se i v těžkých situacích zachovat tak, aby později svého jednání nelitovaly, a naopak sklízely sladké ovoce.

„Muži vás neničí. Ničíte se samy. Jste nešťastné se svým partnerem? Dejte se dohromady a najděte si lepšího. Vypořádejte se se svým malým sebevědomím. Život je složitý. Jenom ty, kdo mají sílu najít samy sebe v pochybách a těžkých chvílích bolesti, ztrát a možná i hrůzy, najdou ztracenou sebeúctu. Řešení je takhle prosté,“ tvrdí drsná autorka a jedním dechem dodává, že čtení její knihy nemusí být příjemné. Nenabízí žádnou zázračnou kúru ani program k uzdravení. Hodlá vás prostě jen vyburcovat a přivést k rozumu. Chcete se od mužů něco naučit a žít šťastněji? Autorka uvádí deset postojů, jimiž si ženy ničí život. Jaký je ten zásadní? Hlavně nemyslíte na sebe. Odevzdáváte se tomu, kdo dává málo, a to jenom proto, abyste nebyla sama. Žijete pro iluze a mozek zahálí. Z její knihy jsme pro vás vybrali čtyři zásadní chyby, kterým se vám vyplatí vyhnout: