11. února 2013
Že vám muži budou lhát, na to se musíte připravit. Jak ale rozeznat, kdy nad jejich výmysly mávnout rukou a kdy je určitě nebrat na lehkou váhu?

Lžeme si navzájem, potvrzují četné vědecké studie. Ženy mužům a muži ženám. Dlužno ale podotknout, že muži lžou častěji. Loňský výzkum britské společnosti Science Museum odhalil, že každý muž řekne v průměru 1 092 lží ročně, každý žena jen 728. Zajímavé je také zjištění, že obě pohlaví lžou dvakrát častěji matkám než svým partnerům.

To ale není zdaleka všechno. Na mužské lži se připravte především během prvního rande a také v úvodních měsících vztahu. Psychologové tvrdí, že ve skutečnosti jde o poněkud nedomyšlenou (ale přirozenou) snahu vyhlédnutou partnerku zaujmout. Podle závěrů jednoho britského serveru o sobě na první schůzce nemluví pravdu hned každý třetí muž.

Průzkumu se zúčastnilo asi 1700 mužů, z nichž 32 % přiznalo, že potencionální partnerce lhali zejména ve věci důležitosti svého postavení v práci, výše platu, počtu předchozích známostí (zatímco ženy počet partnerů ubírají, aby vypadaly cudné, pánové to mají opačně). Každý čtvrtý dotázaný pak klamal ve věci svých koníčků. Může se vám tedy snadno stát, že vám nový objekt vašeho zájmu bude vykládat, že přečetl Paula Coelha, zatímco se čtením skončil u letadélka Káněte.

Tak dobrá. Některé lži jsou docela roztomilé a ve jménu toho, že na nás chce muž zapůsobit, by se daly odpustit. Na druhou stranu je nutné mít se na pozoru. Dešifrujte správně nejčastější nepravdivé výroky mužů.