3. února 2013
Odvykání kouření je náročné, problémy ale trvají jen několik týdnů nebo měsíců.

Nesnáším kouření. Sama jsem nikdy cigaretu nevzala ani do ruky, vyhýbám se zakouřeným hospodám a na ulici střídavě zadržuji dech a uhýbám před obláčky vydechovaného kouře. S jedním milovníkem cigaret přitom žiji.

Kamarádky se mě často ptají, jestli mi nevadí líbat se s popelníkem. Popravdě, tohle ani není to nejhorší, co musí kuřákova partnerka překousnout. Já osobně nejvíc nesnáším řeči o tom, že na něco se umřít musí nebo že Churchill taky pálil jednu od druhé a dožil se devadesátky. Já se prostě o Martinovo zdraví bojím a nic s tím nenadělám. Při představě, že ho za pár let skolí infarkt nebo mrtvice, mi běhá mráz po zádech a nechápu, že jemu ne! A bojím se i o sebe, zpráv o tom, jak škodí pasivní kouření, je všude víc než dost. Ale jak se zdá, závislost je mocnější než cokoliv jiného…

A co dalšího vás čeká, když si začnete s kuřákem? Tak třeba… Při odjezdu kamkoliv budete muset čekat, až dokouří, takže v zimě u auta zmrznete a pokud se vydáte na cestu MHD, zaručeně vám první spoj ujede. Budete chodit do kuřáckých hospod a bude vám tedy smrdět oblečení a vlasy. I když se bude snažit sebevíc, jednou o vás cigaretou stejně zavadí a spálí vás. Všude po bytě se vám budou povalovat sirky a zapalovače. Vaše procházky se budou plánovat tak, aby po cestě byla trafika, protože je přece potřeba koupit další krabičku. A to nemluvím o penězích, které by se daly investovat do něčeho užitečnějšího… Váš život bude navíc doprovázet neustálé chrchlání.