22. srpna 2018
Vy byste svého přítele klidně odvlekla na radnici. Co když ale on plánuje budoucnost bez vás? Poznáte to takhle:

Konečně jste našla muže, se kterým by vás sex, půlnoční hovory i oprava pračky bavily i po dvaceti letech. Představujete si, jak budou vypadat vaše děti, a do vyhledávače na internetu obden zadáváte heslo „půjčovna svatebních šatů“. Prostě tomuto vztahu chcete prodloužit trvanlivost na co nejdelší dobu. A jste přesvědčená, že váš milenec taky. Jenže zatímco vy se rozhodujete, která z kamarádek vám půjde za svědkyni, vaše svalnatější polovička možná uvažuje o rozchodu. Vážně!

„Když už jsem s Lukášem chodila tři roky, jednou večer se přiopil a začal vykládat, jak děsně miluje děti. Pochopila jsem to tak, že by je chtěl mít se mnou,“ vypráví devětadvacetiletá recepční Kamila. „Asi za týden jsem koupila víno a chystala se nadhodit, že bych vysadila antikoncepci, jenže Lukáš dorazil domů a vybafl, že se se mnou rozchází! A prý už několik měsíců vymýšlí, jak mi to říct!“ Její přítel ale nechápe, proč ji kopačky tak překvapily. „Už pěkně dlouho nám to skřípalo,“ tvrdí.

Jenže tenhle fakt si uvědomoval pouze on. Pozor! Do stejného průšvihu se můžete vřítit i vy. Některé myšlenkové pochody si oba necháváte pro sebe a jeden druhému se do hlavy podíváte těžko. Obzvlášť mužům připadají debaty o vztahu zbytečnější než vysávání prachu pod postelí. Takže i když se váš roztomilý přítel necítí spokojený, nic vám nevysvětluje – připadal by si jako ufňukaný slaboch. Zůstane zticha, nechá v sobě bublat vztek a nakonec prohlásí: „Odcházím.“ Klidně se tedy může stát, že i když vaše láska navenek vypadá pohodově, ve skutečnosti má do pohádkového „a žili šťastně až do smrti“ daleko. Naštěstí existují jasná znamení, že váš milý chce něco úplně jiného než vy. Tady jsou: