19. června 2012
Bára se sotva vzpamatovala z nepříjemného rozchodu, když se objevil Matěj. Byl k ní pozorný a o všechno se staral. Jí to lichotilo, to ale netušila, jaké peklo ji s ním čeká.

Zrovna jsem měla po těžkém rozchodu a všechno, co jsem dělala, mi připadalo zbytečné,“ vypráví devětadvacetiletá Bára. „Přítel mě opustil kvůli mé kolegyni, dodnes lituji, že jsem ho brala na firemní večírek. Neměla jsem na nic a nikoho náladu, po práci jsem hned šla domu a zalezla do postele. Kamarádky se už na to nemohly dívat a rozhodly se, že mi připraví malé překvapení. V pátek si pro mě přijely a odvezly mě na chatu do Českého ráje, prý na víkendovou dámskou jízdu. A začne na mí­stní zábavě. Strašně se mi nechtělo, znáte ty místní hospody plné opilců a nadržených mladých kluků. Jen co jsme vešly, vzbudily jsme rozruch a skupinka chlapů nás začala hned zvát na drinky. Jeden z nich, Matěj, se na mě neustále díval a já se s ním dala do řeči. V tu chvíli jsem si připadala, že se zase někomu líbím a že o mě jeví zájem. Zbytek večera jsme si povídali, pak si vyměnili čísla. Během víken­du jsme si napsali spoustu sms, a jelikož jsme byli oba z Prahy, domluvili jsme si hned na další týden schůzku. Holkám jsem byla vděčná, že mě vytáhly z mé ulity.“

Nový začátek?
„První rande se odehrálo v malé kavárně. Matěj byl pozorný, o všechno se staral, dokonce mi vybral i jídlo a pití. Tehdy mi to přišlo. Uběhlo pár dalších schůzek, ale jídlo jsem si sama nevybrala ani jednou, vše plánoval Matěj. Byla jsem u něj každý den, tak navrhl, ať se k němu přestěhuji, že aspoň spolu budeme pořád. No, co myslíte, poblázněná holka se hned sbalila a začala zabydlovat. Všechno bylo perfektní. Matěj se zajímal, kam chodím, kdy se vrátím, a já to brala jako péči o mě z jeho strany. Říkal, že má o mě strach, proto chce mít přehled o všem, co dělám. Jednou jsme spolu šli na oslavu kamarádových narozenin, já se bavila většinu času s ostatními, protože jsem je dlouho neviděla. Po příchodu domu, ale na mě začal Matěj řvát, co si o sobě myslím, že se takhle vybavuju a jeho si nevšímám.

Začala jsem se omlouvat, že jsem se jen zapovídala. Rozčílilo ho, že jsem si dovolila říct něco na svou obranu, a přistála mi facka. Nevěřila jsem tomu, co se stalo, ale Matěj hned obrátil a začal se omlouvat, že to udělal poprvé a naposled. Přešla jsem to, to se může stát, říkala jsem si, jenže od té chvíle se to stalo pravidlem. Kdykoliv se Matějovi něco nelíbilo, dostala jsem facku. A nezůstalo jen u nich. Poprvé jsem jela do nemocnice, když se mi na návštěvě u rodičů vybil mobil. Nevšim­la jsem si, jak čas letí, a do­mů dorazila kolem půlnoci. Matěj už stál u dveří s nepří­četným výrazem. Než jsem stačila něco říct, začal mě kopat a bít do zad… Tehdy jsem si začala vymýšlet výmluvy, od čeho ta zranění mám. Lékaři jsem řekla, že dělám bojové sporty. Upozornili mě, že mám citlivou kůži a ať si příště dávám víc pozor. Matěj na mě čekal před nemocnicí s kytkou a čokoládou, prý neví, co to do něj vjelo. Milovala jsem ho a nechtěla znovu zažít tu zničující samotu.