18. června 2012
Touha patří k základním lidským vlastnostem. A vzhledem k tomu, že V zaměstnání trávíme většinu času, zvyšuje se pravděpodobnost, že objekt naší touhy, někoho, kdo nás bude nebezpečně přitahovat, potkáme právě tam.

1. Prostudujte si personální politiku firmy, kde pracujete.
Milostné vztahy na pracovišti tolerují třeba v Německu, Holandsku a severských zemích, kde věří, že milostné vztahy podporují mezilidské vztahy a usnadňují komunikaci. V jiných státech je považují za neprofesionální chování, například v USA. Jednoznačně vyloučeny jsou v Japonsku, kde je zákaz sexuálních vztahů na pracovišti v mnoha firmách součástí pracovní smlouvy.

2. Přiznejte se včas.
Jestli jste se rozhodli pokračovat ve vztahu na pracovišti, je nejlepší přistupovat ke svým zaměstnavatelům a kolegům čestně. Tajnůstkaření se moc nevyplatí, v uzavřeném kolektivu se stejně všechno dříve nebo později odhalí. Informujte o situaci personální oddělení nebo svého zaměstnavatele a čas od času řekněte svým spolupracovníkům, co se mezi vámi dvěma děje. Samozřejmě bez intimních podrobností. Řekněte jim toho jen tolik, abyste se vyvarovali šíření drbů, které by mohly poškodit vaši doposud dobrou pověst.

3. Vyhýbejte se sexuálním narážkám a zprávám.
Romantická slůvka můžete svému drahému šeptat na konci pracovního dne. Budete-li posílat milostné zprávy na pracovní e-mail, koledujete si o pohromu. Vašemu vztahu to rozhodně neprospěje.

4. Povzneste se nad vztah.
Zkuste se k sobě chovat úplně stejně jako na začátku vašeho vztahu. Vyznání lásky a milostné špitání do pracovního prostředí nepatří. Nebuďte stále jen spolu! Udržujte i nadále dobré vztahy s ostatními spolupracovníky. Nikdy nevíte, se kterými z těchto lidí se setkáte později v životě.

5. Připusťte si myšlenku na rozchod.
Počítejte s tím, že váš vztah s kolegou může jednoho dne skončit. Pak pro vás bude další docházení do práce citově velmi náročné, možná budete dokonce muset zvážit změnu zaměstnání… Pokud zůstanete, bude nutné chovat se normálně a udržovat dobré vztahy se spolupracovníky. Jste dost silní na to, abyste takovou situaci ustáli?