30. května 2012
Máte líného milence, nepředvídatelné dítě nebo už po sexu ani moc netoužíte? Ať mezi vámi a bouřlivým sexuálním životem stojí cokoli, víme, jak si vzrušení přivolat.

Moje kamarádka Soňa je ráda, když svého přítele přiměje k milování alespoň dvakrát za měsíc. „Chodíme spolu tři roky a už ho to přestalo bavit. Nedávno vyrukoval s teorií, že chlapi prožívají vrchol sexuální aktivity ve dvaceti, takže má v osmadvaceti nárok na útlum!“ K narozeninám Soně [file:69217]věnoval vibrátor s poznámkou, že teď mu už snad dá pokoj. „Přitom když jsme spolu začínali chodit, užívali jsme si třeba dvakrát denně.“ V každém vztahu občas nastane období erotického sucha. Pokud vám oběma vyhovuje, že spolu vlezete do postele jednou měsíčně, nemusíte se znepokojovat. Jestli ale cítíte, že vám milostný život skřípe, vyplatí se o téhle situaci s partnerem mluvit. Přestanete pak konečně pochybovat o vlastní přitažlivosti nebo o jeho lásce, při milování se víc uvolníte a možná vás společně napadne, co by se dalo ještě zlepšit. Nejdřív ale nahlédněte pod pokličku pěti nejčastějším důvodům erotického sucha.

Nemáte náladu
Proč to tak je: Podle sexuologů některé ženy nepotřebují sex moc často nebo o něj nestojí vůbec. Obvyklý scénář se odvíjí následovně: „V období zamilovanosti je vše v pořádku a partneři se milují denně. Pomáhají tomu chemické látky, které si těla obou v zamilování vyrábějí a které mají výrazný erotizující účinek,“ vysvětluje sexuoložka Hana Fifková. „Po skončení zamilování, tedy do dvou let, se vše dostává do normálu. Muži mají ale sexualitu biologicky podpořenou a chuť na sex obden není výjimkou. Ženská touha je závislá na fázi menstruačního cyklu a na mnoha dalších faktorech, takže běžná chuť přichází jednou až dvakrát za měsíc.“ V tomhle stadiu dělají ženy chybu, protože se nepřirozeně pokoušejí udržet se svým protějškem krok. Možná vás ale k sexu partner nutí nebo si bez náruživosti připadáte méněcenná. Sexuologové se taky často setkávají s případy, kdy ženám stačí milování třeba jen jednou za měsíc a partneři je posílají na terapii. Jedná se o přežitek z dob, kdy ženy  na svých polovičkách finančně i společensky závisely a nemohly si dovolit něžnosti odmítnout. Ve skutečnosti má ale každý svoji individuální potřebu. Problém nastává až tehdy, když váš chtíč klesá dlouhodobě nebo zmizel úplně.