25. května 2012
I při tak příjemné činnosti, jakou obvykle sex bývá, můžete přijít k úrazu! A zdaleka nejde jen o to, že si s partnerem budete zatlačovat boule, když ve víru vášně spadnete z postele.

Sex je náš… A dělá nám vše­­obecně vzato dobře, jak to máme všichni ostatně zažité i díky textu stokrát ohrané písničky kapely Lucie. Ale stejně jako u jakékoli jiné lidské činnosti tu hrozí jistá rizika. Pokud se s partnerem svalíte z postele, riskujete nejspíš jen pár pohmožděnin či škrábnutí, která vám dočasně omezí erotické hrátky. V některých případech vás ale mohou sexuální experimenty dovést až do rukou lékaře, v krajní smůle pro vás může být sex dokonce tím posledním, co v životě prožijete. Seznam pánů, kteří při milování přecenili svůj výkon i věk a jejich dovádění skončilo smrtí, by vydal na několik stran. 

Povídačky naší kačky
Ale neděste se! Většina sexuálních úrazů je zanedbatelná a léčba u nich bývá obvykle snadná. Přesto není dobré tyto typy poranění bagatelizovat, měli byste vědět, jak jim předcházet, a mít o nich především dostatek informací. Protože jestli mají sexuální úrazy něco společného, pak je to vedle samotného sexu i obliba šířit o ‚zaručených‘ možných úskalích nesmyslné historky. Mezi oblíbené zkazky, patřící ke koloritu zejména -náctiletých, můžeme zařadit příhody, ve kterých se líčí následky tzv. ‚uskřípnutí‘ penisu v ženské pochvě následkem úleku. (Někteří lidé dokonce přesvědčivě radili účinnou první pomoc – píchnutí špendlíkem do zadku nebo zastrčení prstu do konečníku). „Něco podobného jako zadržení penisu v důsledku křeče poševního svalstva se děje jen v živočišné říši,“ říká sexuoložka MUDr. Jana Spilková. „Jsou to bludy, stejně jako třeba obavy, že silný zážitek při orgasmu způsobí bezvědomí.“