18. května 2012
Myslela jste, že už o životě něco víte a že vás nic nepřekvapí. Jak se ale i ve třiceti vyrovnat s tím, když o vás nestojí životní láska?

Bylo to překvapivé seznámení. Vlastně už jste nečekala, že by vás někdo ještě mohl oslovit na tak hluboké úrovni. Už druhý den jste se pomilovali. A třetí a čtvrtý a pátý. Vždycky jste si myslela, že ty ohňostroje, kterými v některých filmech dokreslují vášnivou rozkoš, jsou přihlouplým klišé, ale teď vám začíná docházet, že jsou přesně podle skutečnosti. V tomto opojení se vznášíte dva týdny, možná i měsíc. Pak se však vaše čiré vody začnou náhle kalit. Zatímco vy teď chodíte do práce oklikou kolem obchodu se svatebními šaty a občas se zaslechnete vyslovujíc své jméno dohromady s jeho příjmením, frekvence jeho telefonátů a esemesek klesla z týdne na týden o devadesát dva procent (zbylých osm ze sta využil k tomu, aby vám na váš dvanáctý nepřijatý hovor poslal vzkaz znění „Problemy v praci, vysvetlim ti to jindy“.

Něco vám sice nevoní, ale pak si připomenete své jméno dohromady s jeho příjmením a přesvědčíte sebe sama, že s tak báječným mužem musíte ukázat nějaké to pochopení a toleranci. Po třech dnech ticha vám však začíná docházet, že máte poněkud rozdílné představy o časovém pojmu „jindy“. Po týdnu vám konečně zvedne telefon s poněkud otráveným „Co potřebuješ?“ Nic nepotřebujete, jen jste ho chtěla slyšet a VIDĚT. „Teď to nejde, jsem na chatě.“ Aha, špitnete a srdce se vám rozbuší. Nejen že tu něco nevoní, začíná to pěkně smrdět. Přeptáte se, zda jsou problémy v práci zažehnány. „Jaké problémy?! Jóóó, aha… No, to je už v pohodě.“ Zavěsíte telefon a bezmocně se sesunete na gauč. Z očí se vám koulí obří tiché slzy. Právě vám došlo to, co nějaký kousíček ve vás věděl už ve chvíli, kdy jste si dělala starosti, zda je v pořádku. Chtěla byste, aby bylo nějaké složité vysvětlení, aby mu bankrotoval podnik nebo aby ho trápil deadline s nedokončenou zakázkou. Aby ho unesla mafie nebo aby ho Rolling Stones pozvali jako oficiálního fotografa na své turné. A přitom je to tak, směšně, bolavě jednoduché: Vy jste se zamilovala a on ne.