7. října 2010
Metou skvělého sexu je pro mnohé společný orgasmus. Proč tolik lidí bazíruje na tom, aby vyvrcholili současně?

Touží po něm častěji ženy – zejména ty, které samy sebe popisují jako nenapravitelné romantičky. Schopnost partnera dokonale se během sexu orientovat v řeči jejich těla považují za důkaz hlubšího citu. Pokud to partner dokáže sám od sebe, aniž by ho musely jakkoli slovně navigovat, jde z jejich pohledu o dokonalé milostné souznění. O sex z říše snů. Jednatřicetiletá Klára patří k ženám, které společný orgasmus považují za to nejhezčí, co lze s partnerem v posteli zažít. Pochopitelně za svitu svíček a tónů tiché pomalé hudby. „Myslím, že je dobře, když se partneři o společný orgasmus snaží. Nemám ráda, když každý myslí především na své vlastní potěšení. Partneři by si měli vycházet vstříc, jenom tak sex za něco stojí.“ Podobný názor má i o rok mladší Petra.

„Nesnáším, když na mě manžel při milování nečeká. Já vím, že to vždycky nejde, ale i tak mám za to, že se snaží málo. V poslední době kolem toho máme spory a sex nestojí za mnoho, i když se nám to zrovna podaří. Nějak nemůžeme najít to správné tempo. Nejsme s to se sladit, ale já jsem přesvědčená, že víc dělat nemůžu. Teď je řada na něm.“

Má to háček
Společný orgasmus je jistě pro oba partnery příjemný, ale dávat si ho jako metu milostného života, to sexu jako takovému spíš škodí, než prospívá. Proč? Protože pro většinu párů je společný orgasmus v jedné vteřině nerealizovatelný. Výjimkou je sex s nadprůměrně vzrušivými a multi-orgasmickými ženami, které vrcholí bez problémů a několikrát za sebou. S těmi není složité se sladit. A když se partner netrefí do jejich prvního orgasmu, což v tomto případě ani není cílem, trefí se třeba do pátého nebo do desátého.