3. května 2012
Také jste spolu už nějakou dobu a máte pocit, že se sice pořád ještě milujete, ale v posteli to najednou nějak začíná drhnout?

Hodně se mluví o ztrátě chuti na sex po několika letech vztahu… Existují babské rady, mnohé kuchařské recep­ty nabízejí afrodisiaka od polévek po saláty. Nejspíš ale k ničemu. Když nás partner přestane bavit, nepomůže schroustat kilo celeru na posezení. A i kdyby. Po dřívějším žhavém milování stejně ani stopa. Oslovili jsme nejznámější sexuology – muže Petra Weisse a ženu Hanu Fifkovou, aby nám vysvětlili, co s tím vlastně dělat?

Idealisti, nebo ztráta energie?
Dobrá zpráva. Podle nejnovějších průzkumů Sexuologického ústavu jsme si věrnější než před deseti lety. Zhruba 70 procent mužů tehdy připustilo nevěru své partnerce, dnes je to 55 procent. Odborníci jev přisuzují ztrátě energie, nebo tomu, že jsme větší idealisti a kromě řady jiných zásadních věcí začínáme akceptovat věrnost. To je fakt, který zní pozitivně. Snížil se totiž i počet nevěrných partnerek. Partnerům, které po pár letech vztahu přestal bavit vzájemný sex, ale žádná sebelepší statistika dřívější vášeň do postele vrátit nedokáže. Nudí se, sex se stejným partnerem pro ně ztrácí dřívější grády. Mnozí si možná ani nechtějí pravý stav věcí sami před sebou přiznat. Zajímalo nás, co na to odborník, respektovaný sexuolog, profesor Petr Weiss? Zdá se, že i pro něho je sedmička magické číslo! To je ale asi tak všechno. S konkrétní ‚dobrou‘ radou pro sexuální ‚nudiče‘ ani on sám přijít nedokáže.