22. dubna 2012
Chce se s vámi jen přátelit? Máte štěstí! Lepší vztah k muži totiž nenajdete.

Je to dost vzácné zboží, taková kamarádka. Pesimisté a zkušení lidé tvrdí, že nevinné přátelství mezi mužem a ženou nemá naději. Manželky a přítelkyně každou zmínku o „kamarádce“ provázejí krajně podezřívavým pohledem. Znamená pro ně totiž totéž co budoucí, případně bývalá, ale klidně i současná milenka. A mají k tomu dost dobrých důvodů. Neexistuje tradice. Nebo si snad vzpomínáte na nějakou slavnou historickou dvojici, která by konala hrdinské skutky a úspěšně se vyhýbala posteli? Psychologové zase tvrdí, že i přátelský vztah je natlakovaný emocemi a záleží na okolnostech, kdy to bouchne a kámoši najednou zjistí, že leží pod jednou peřinou. Takže docela chápu, že když slyšíte něco o „večeři s kamarádkou“, napadá vás něco o nevinném, platonickém sexu.

Naštěstí se odvážné ženy a dobrodružní muži nenechávají odradit zaostalou společností, která pro jejich přátelství ještě nedozrála. Riskují rozvody, rozchody, ironické poznámky, znovu se pokoušejí o nemožné a snaží se udržet pudy i emoce pod kontrolou. Za odměnu se stávají součástí dokonalé dvojbytosti, v níž se mohou ženské a mužské přednosti nerušeně mísit, aniž se mozky zatemňují citovými haváriemi. Jako pracovní tým nemají konkurenci. To ale nebude to nejpodstatnější – kariéra a obecné blaho až na druhém místě. Podle mých (někdy draze zaplacených) zkušeností jsou některé ženy mnohem výhodnější jako kamarádky. Stačil by jediný krok přes pomyslnou čáru a ze skvělé přítelkyně se stane nepříjemná milenka. A to by byla rozhodně škoda, protože kamarádka poskytuje služby, které žádná jiná žena nemůže a většinou ani nechce zvládnout. Tak si to shrňme:

Služba č. 1: informuje o světě žen
V určitém období života nás na druhém pohlaví zajímá úplně všechno. Jenže není koho se zeptat a člověka trápí dost zásadních otázek. Opravdu menstruace bolí? Jaké to je, když do tebe zajede – fakt naráží na žaludek? Chtějí všechny ženy děti? S jakou frekvencí vystřeluje několikanásobný orgasmus? Jaké mají pocity, když se dívají na porno? Co se jim líbí na Bradu Pittovi? Kdy ženy začínají masturbovat? Na co by se dala sbalit ta tvoje kamarádka ze squashe? Znamená tahle esemeska, že ji zajímám? No, to jen tak na ukázku, co musí správná kamarádka zvládnout. Možná si myslíte, že na pár z těchhle tajností se můžeme zeptat regulérní přítelkyně, případně matky, ale to vážně nejde. Potřebujeme někoho nezaujatého. Zkušenost napovídá, že kamarádka je jediný ženský tvor, který podá opravdu pravdivou odpověď a nebude při tom sledovat pokoutní cíle. Jeden můj přítel se takhle zeptal přítelkyně, jestli všechny ženy touží po dětech. „Já rozhodně ještě ne,“ odpověděla a ten chudák bohužel nepochopil, že se řítí do pasti v podobě řvoucího kočárku. A určitě už tušíte, že ptát se manželky, jak sbalit její kámošku ze squashe, taky nebude nejlepší nápad. Objektivní nahlédnutí do ženského mozku nám prostě nikdo jiný než kamarádka neumožní. Zuzano, Andreo, Jitko, díky a nikdy vám to nezapomenu!