21. dubna 2012
Oblečte drahého do lichotek a chvalte každý jeho úspěch. Zjistilo se totiž, že nejšťastnější páry slaví své triumfy pořád!

Zásobujte ho chválou
Slova uznání vás rázem pasují na mužova spojence. Mluvte s přítelem o jeho úspěchu často, pocity výhry si tak spojí s vámi. Nepřetvařujte se však. Když vás partnerova vítězství opravdu netěší, značí to, že na něho možná žárlíte, cítíte se ohrožená nebo ho vlastně nemilujete. Páry, které vzájemně nesdílejí své výhry, se dříve nebo později rozejdou.

Lichotky správně dávkujte
Oceňte i menší triumfy svého protějšku. Vykouzlete široký úsměv nebo hlasitě plesejte, kdykoliv utrousí, že ho pochválil šéf, nebo nenápadně přizná, že vyřešil nějaký problém. Zajímejte se i o detaily: „Kdy jsi zjistil, že jsi ten konkurz vyhrál?“ Zmiňte, jak tvrdě na sobě pracuje: „To učení se ti vyplatilo!“ Ujistěte ho o jeho kvalitách: „Jsi v práci ze všech nejšikovnější!“

Chtějte taky podporu
Potřebujete před zkouškou slyšet, že projdete za jedna, ale drahý nechápavě mlčí? Možná ani netuší, jak vzájemná opora lidi sbližuje. Naveďte ho k ní. Začněte před ním počítat dny v kalendáři a navrhněte: „Chceš se mnou oslavit moje prémie?“ Když dáte ještě najevo, jak moc vás jeho podpora postrčila k úspěchu, přestane do budoucna s chválou škudlit.