18. dubna 2012
Jeho sestra, kamarádka, bývalá. Máte popustit uzdu své žárlivosti, nebo je klidně snášet?

Dnes už prakticky nenarazíte na muže, v jehož okolí by nečíhala jiná příslušnice něžného pohlaví. Stoprocentního poustevníka nepoznamenaného ženskou stopou najdete nanejvýš tak v odlehlé himálajské jeskyni, jenže i ten by vás možná zasypal vzpomínkami, s kým se veselil, když ještě pobýval v prostopášné nížině. Takže se musíte smířit s faktem, že kolem každého z nás víří hejno žen. Stejně jako my musíme spolknout vaše bratry, bývalé milence, úspěšné kolegy a jinou obtížnou havěť.

A zatímco my celou tu sbírku podezřelých chlapíků svobodně a nestranně nesnášíme, vás bych takové námahy rád ušetřil. Žárlivost je totiž nesmírně vyčerpávající. Žen v našem okolí se navíc stejně nezbavíte – a buďte ráda. Devět z deseti mužů vám potvrdí, že pravidelným stykem s více zástupkyněmi opačného pohlaví se naše vztahové dovednosti vybrušují a každá partnerka tak vlastně získává dokonalejší produkt. Takže vám shrnu, na koho můžeme narazit a jak moc si vy máte hryzat nehty.

Riziko č. 1: Oblíbená sestra
Já jako jedináček měl v tomhle ohledu smůlu. Obrovskou. Vím to, protože osestření kamarádi mi vyprávěli spoustu vzrušujících historek. V kurzu byly hlavně starší sestry, protože když je vám šestnáct, sedmiletá holčička s placatými kámoškami a sadou panenek vás může nanejvýš rozzuřit. Kamarád Květoslav svou o dva roky starší sestru Alenu naopak nenápadně osahával, a když dospěl do stadia, v němž už se mohl pokoušet o vztah, vždycky měl k dispozici rotu jejích kamarádek. Neocenitelné výhody měly i zasvěcené pohovory o průběhu Květoslavových vztahů, protože v době, kdy malý bratr teprve nesměle brnkal na gumu dámských kalhotek, měla už Alena za sebou hromadu zkušeností a jednu malinkou miniinterrupci.

Časem se věkový rozdíl setřel, ze starší sestry se stala prostě sestra, a to dost oblíbená. Květoslav byl přesně zpraven o sexuálních i duševních schopnostech jejích milenců a samozřejmě to platilo i naopak. Jeho přítelkyně k Aleně zaujímaly různě výhodná stanoviska – přímočařejší ji zrovna nemusely a rafinovanější taky ne, ale dokázaly to chytře maskovat. Ty vykutálenější ovšem rychle pochopily, že i když Květoslava nebudou nikdy znát tak důvěrně jako jeho sestra, mohou na její existenci jen vydělat, protože o svém drahém vlastně úplně všechno stejně vědět nechtějí. Když muž vyklopí všechny ty věci, kterými by vás znechutil nebo ranil, své sestře, zůstanete jich šťastně ušetřená. Takže za sestru buďte v podstatě vděčná.