16. dubna 2012
Nestačí jim sex několikrát týdně. Musí ho mít několikrát denně. A když ho zrovna nemají, pořád na něj myslí.

Není to obyčejná zvýšená sexuální potřeba. Nejsou jenom o něco více při chuti než jiní lidé. Sex se stal hlavní náplní jejich života a je alfou i omegou jejich myšlenek. Zanedbávají kvůli němu práci, rodinu, vztahy s přáteli, své zájmy a někdy i sebe. To například, když je jejich nutkavou potřebou masturbace v soukromí domova, a nikoli výlety za hledáním sexuálního partnera. Stejně jako se závislému na drogách svět zúží na uspokojování svého drogového návyku, závislému na sexu se svět zúží na sex a na nutkavé sexuální představy. To může být k zbláznění.

Za zavřenými dveřmi
Pětatřicetiletá Lenka je šťastně vdaná produkční a skvělá máma. Těžko byste uvěřili, že ještě před pár lety byla úplně jiná žena než dnes… „Když se na mě dnes podíváte, uvidíte ženu z úplně normální, možná i spíše dost spořádané a domestikované rodinky – dobrá práce hudební produkční, domek se zahradou v Průhonicích, fajn manželství, krásná čtyřletá holčička… Když se v myšlenkách vrátím zpět do roku 2001, zjišťuji, že jsem byla někým úplně jiným. V té době jsem byla závislá na sexu. Spala jsem s mnoha muži. Tím ‚mnoho‘ nemyslím třeba čtyřicet, to by bylo málo. V mém případě by se klidně mohla za čtyřicítku přidat ještě jedna nula, ale i tehdy by to bylo, myslím, pořád málo, nevím, nepočítala jsem je. Proč jsem to dělala? Potřebovala jsem nějak zaplnit prázdnotu mého života a mindráky, že o mě nikdo nestojí. 

Moje závislost kulminovala. To, že jsem úplně na dně, jsem si uvědomila ten večer, kdy jsem zoufale volala pánský eskortní servis, který jsem našla na internetu. Bylo to poprvé, co jsem se za sex rozhodla zaplatit. Tomu předcházel (před dvěma hodinami!) sex s osmnáctiletým brigádníkem v naší firmě pod stolem v mé kanceláři. Zdarma, jako ostatně všechna má předešlá sexuální dobrodružství. Došlo mi tehdy, že mám problém. Strašně jsem se za sebe styděla a nenáviděla se za svou posedlost, ale nemohla jsem si pomoci. Když se podívám zpátky, myslím, že moje závislost na sexu má kořeny už v dětství. Naše rodina byla na povrchu velmi spořádaná a na tu dobu vysoce postavená – otec byl diplomat, takže jsme často pobývali v cizině. Ve zkratce – chladná a depresivní matka, odtažitý a přísný otec se sklonem k násilí. Máma své deprese  zapíjela alkoholem, často jsme s mými dvěma bratry slýchali, jak se hádají a jak ji často otec i udeřil.