16. dubna 2012
Ženské tělo je pro ně záhadou. Jak ho vnímají, co si myslí o ženské sexualitě?

Zastavme se nejprve u ženského těla jako celku. Panuje obecné přesvědčení, že muži vnímají ženské tělo především jako objekt vhodný k ukojení vlastních potřeb a pudů. Ženské tělo pro ně představuje zdroj potěšení. Aby nedošlo k mýlce, nedá se samozřejmě říci, že by muže na partnerkách zajímalo pouze tělo. Řeč ale momentálně není o „duši“… Na „majitelku“ smyslného těla s křivkami, které se označují jako typicky ženské (výraznější ňadra, v kontrastu s nimi štíhlý pas a oblé boky s pevným pozadím), pohlížejí jako na vášnivou ženu. Jak zdůrazňuje francouzská sexuoložka Mireille Dubois-Chevallier, ženám, které na muže působí smyslným či sexuálně atraktivním dojmem, přisuzují muži také podvědomě větší zájem o sex a nevázanější projevy v posteli.

Takový pohled má i pětatřicetiletý Adam. „Sexy samice“, jak smyslné ženy nazývá, aniž by to myslel sexisticky či tím chtěl ženy degradovat na pouhý sexuální objekt, podle něj působí vášnivě. „Kdyby přede mě někdo postavil dvě ženy a řekl mi, že si můžu vybrat, se kterou z nich strávím jednu noc, přičemž by šlo pouze o sex, vybral bych si tu, která by na mě působila od pohledu erotičtěji. Podvědomě bych od ní očekával větší sexuální náruživost, i když ve skutečnosti by tomu mohlo být přesně naopak.“ O rok mladší David k tomu dodává: „Když na ulici potkám skupinku žen, nejdřív si všimnu té, která vypadá sexy a vyzařuje z ní živočišnost. Od takové bych čekal, že to umí v posteli roztočit. Při dalších pohledech si všímám i jiných věcí, ale první pohled máme my, někteří muži, takovýto.“

Podle Mireille Dubois-Chevallier má spousta mužů scestné představy o tom, co mají ženy v posteli rády. Sedmatřicetiletý Martin si například myslí, že pokud žena nevydává žádné zvukové projevy, pak ji sex nebaví. „Netvrdím, že žena musí křičet na celý panelák, ale když je úplně zticha, také to není dobře.“ Paradox tedy je, že ženy této mužské mýlky umějí využívat. Pokud chce mít žena sex co nejrychleji za sebou, nikdy nezůstane úplně tiše, ale udělá přesně to, co od ní muž očekává. Je-li v průběhu milování hlasitější, její partner si to vyhodnotí pozitivně, když ona ještě trochu přidá, pro něj je to signál blížícího se vyvrcholení, takže sex příliš neprotahuje. A spokojenost je pak na obou stranách.