14. dubna 2012
Bojíte se, že se znovu spálíte. Ale neodolatelně vás to k sobě táhne. Jaká opatření musíte dodržet, aby vám staronový vztah klapnul?

Předem upozornění – tento článek není určen párům, které se chronicky scházejí a rozcházejí – ty z kolotoče nevystoupí, dokud si oba dva partneři neujasní, co od života chtějí. Následující rady by měly pomoct zorientovat se ve složité situaci dvojici, které se sice dlouhodobý vztah rozpadl, ale poslední dobou se začíná zdát, že možná ne definitivně… Dát, nebo nedat sobě i jemu druhou šanci? Co když za pár týdnů všechno sklouzne do starých kolejí, které vedou do stanice Trápení? A jak to vysvětlíme rodině nebo kamarádům? Jistě se vám hlavou honí spousta otázek, jak to zařídit, aby tentokrát vztah fungoval. Bez následujících opatření to však půjde jen těžko.

Opravdu to chcete?
Možná vám jen s jarem vadí dívat se na zamilované páry, které se k sobě láskyplně tulí. Možná vás neláká ani tak tou­ha vrátit se k bývalému, jako vám šlápla na paty samota. Rovněž nostalgie je špatný rádce – zejména proto, že mozek má vědecky ověřenou tendenci vytěsňovat to špatné a ponechávat si pouze kladné vjemy. Nic z toho však není dobrý motor, který by vás měl popohánět do náruče vašeho EX. Než přistoupíte na jeho naléhání, že byste si ještě měli promluvit (nebo se sama pokusíte o návrat), dobře zvažte, co všechno se vám do života spolu s ním může vrátit a jestli to opravdu chcete. Neuškodí zeptat se několika nejbližších bytostí, co si o tom myslí. Získáte cenné názory, kterými se sice nemusíte řídit, ale leccos napoví. Nehledě na fakt, že tak zvolna připravíte své okolí na možnost, že příště přijdete ruku v ruce opět s tím samým pánem, kterého bouře rozchodu neodvála nadobro, ale jen opodál.