6. dubna 2012
Dostane vás na dvě věci. Na své historky o nepodařeném manželství a později na sliby, že se kvůli vám rozvede. A vy mu uvěříte.

Moje žena mi nerozumí, v sexu nám to dávno nefunguje, jsme spolu vlastně jenom ze zvyku a kvůli dětem… To ještě nemusí být lež. Když uvážíme, že šťastné a spokojené manželství až na věky je ve své podstatě ve většině případů protimluv, nemůže si nikdo klepat na čelo, že jste mu na jeho nářky skočila. Jste citlivá, dokážete se vžít do jeho situace, je vám ho líto a nemůžete se dívat na to, jak trpí.

Neplánujete nevěru, ani se ho nepokoušíte sbalit. Nic takového. Chcete mu pomoct. Nezištně, bez podmínek a bez postranních úmyslů. Posloucháte ho a v dobré víře mu radíte, co by měl dělat. Vážně to s jeho manželstvím myslíte dobře. Dokud se na vás dlouze nezadívá a nezačne vám skládat komplimenty. „Ty jsi úplně jiná než ona. S tebou se necítím svázaný, ale uvolněný. Jak je možné, že ty mi tak rozumíš? Proč jsme se nepotkali dřív?“ Hezky se to poslouchá. Nakonec podlehnete iluzi, že by to mohl být ten pravý. Zásada se ženatým mužem si nic nezačínat jde stranou. Koneckonců – jeho žena mu přece nerozumí.

Výhody na vaší straně
Vy ano. Vy mu rozumíte. V případě ženatých milenců to není nic těžkého. Na vaší straně je hned několik výhod. Předně nejste jeho manželka. To samo o sobě může stačit k tomu, aby se do vás zamiloval. Nekáráte ho za drobné prohřešky, nedohadujete se s ním kvůli banalitám, ale naopak je velkoryse přehlížíte, protože si to můžete dovolit. Po každé schůzce se spolu rozloučíte a každý si jdete po svém. Dokud se jako jeho manželka nezačnete chovat, budete mít svým způsobem navrch. Ovšem jenom svým způsobem. S vámi si bude povídat, v sexu se vybičuje k lepším výkonům a bude s vámi sdílet přesně to, co s ním jeho žena už dávno nesdílí. Tahle útěcha vám ale navždy nevydrží, pokud jste si ho nenašla jen coby nezávaznou bokovku. Časem budete chtít víc. Například rodinu, děti, společné večery a víkendy…, tedy přesně to, co s ním sdílí vaše sokyně.

Ženatí milenci jsou na sliby specialisté. Jenom zlomek z nich dokáže říct na rovinu, že se se svojí ženou nerozvede. Většina vám bude opakovaně tvrdit, že jakmile se naskytne vhodná příležitost, všechno manželce poví a podá žádost o rozvod. Vhodná příležitost se však nenaskytne skoro nikdy. Vždycky se najde něco, co ji pokazí. „Prosím tě, buď trpělivá,“ opakují ženatí milenci pořád dokola. „Teď to nejde, copak to nevidíš? Ona má zrovna problémy v práci, děti se nedají zvládnout, zdraví také nic moc, teď jí to prostě nemůžu udělat, protože by to ode mě nebylo fér. Povím jí to, jen co se dá trochu dohromady, a pak už budeme spolu.“ Pak už budeme spolu. Kolikrát jste tohle slyšela?