1. dubna 2012
Ždímáte slzy do kapesníku po nedávném rozchodu a sólo života se obáváte? Nezoufejte a vychutnejte si dobu, než se opět zamilujete.

Věřte tomu, že další vztah na vás určitě čeká. Jste-li kolem třicítky a bezdětná, podle statistik se zadáte dřív než do roka. S dětmi do dvou let. Samozřejmě pokud budete chtít a aktivně vztah hledat. Ale buďte si jistá, že se vám po některých světlých stránkách období, kdy jste byla sama, ještě zasteskne. Proto si je namísto zoufalého tesknění začněte pořádně vychutnávat.

1. Přestavte byt
Začněte honem, než vám práh překročí někdo, kdo si bude vyhrazovat právo vám do toho mluvit. Vymalujte přesně na ty barvy, o kterých jste dlouho snila, vyberte nábytek ve ‚svém‘ stylu. Fakt, že se nemusíte na nikoho ohlížet, vám dá tvůrčí svobodu. Nehledě na to, že akt přestavování hnízda patří podle psychologů k nejúčin­nějším lékům na splín duše. Štětky a zednická lžíce vás určitě vysekají z nejhor­šího, tak neváhejte ani minutu.

2. Kdopak tady jí?
Jen vy, jen to, co sama chcete, a jen když máte chuť nebo hlad. Je dočasný konec starostem, co uvařit dnes, zítra, pozítří, k obědu, k večeři… „Pokaždé, když mám nějakého přítele, poznám to na nákupech a taky na čase, který musím strávit u plot­ny,“ tvrdí třiatřicetiletá manažerka Jitka. „Neříkám, že nevařím ráda. Ale to každodenní očekávání, co předložím na talíři, mě ubíjí. Už třikrát mi bohužel ztroskotal vážný vztah, ale přesto doufám, že mi to příště vyjde. Do té doby si hodlám užít svobodu v tom, co si večer dám. Klidně zeleninový salát nebo jen kávu a jogurt. S tím bych u chlapa asi neobstála.“ Jste sama s dětmi? Určitě zajásají nad krupicovou kaší nebo lupínky s mlékem a zbude vám víc času na hraní.

3. Chvála přirozenosti
Učešte si culíčky do gumiček s beruškami, choďte doma v papučích tvaru roztomilých pejsků, vytáhněte flanelové pyžamo s medvědem na břiše. Neříkáme, že byste měla rezignovat na vzhled – ani nápad. Jen si neváhejte udělat pohodlí přesně podle svých představ. V soužití s partne­rem si 80 % žen do pětatřiceti let dává pozor na svůj vzhled i doma (statistika v rámci EU). Tak proč se teď trošku neuvolnit? Je osvobozující nezavírat dveře koupelny pokaždé, když si holíte nohy, pohybovat se s kosmetickou maskou po celém bytě a sem tam klidně přespat v natáčkách.