30. března 2012
Po rozchodu s partnerem to chce změnu… Nejen muž si může najít mladší ženu, ale i zhrzené něžné pohlaví má právo na lásku mladého ‚kolouška‘.

Měla bys to taky zkusit. Funguje to naprosto skvěle. Věř mi. Jsem šťastná, že jsem pot­kala Jardu, i když je o dvacet let mladší,“ říkala mi kamarádka Věra u třetí dvojky bílého vína v pizzerii, kde jsme seděly už tři hodiny. „Ne, to nejde. Pochop, že dvacetiletý milenec a stará bába je pro naši společnost nepřijatelná představa.“

Proč?

Zažité zvyklosti

Ještě donedávna patřil k nepsanému záko­nu v našich krajích názor, že v milenec­kém nebo manželském páru by měl být muž starší než jeho partnerka. Dnes se téměř jedna třetina žen ve věku mezi čtyřiceti a sedmdesáti lety schází s mužem mladším o deset a více let.

Zastaralá dogmata

Pokud k někomu cítíte upřímnou lásku a přátelství a druhý to pociťuje stejně, nenechte se vykolejit zkostnatělým veřejným míněním a jděte si za svým cílem. Naučte se naslouchat svojí vlast­ní intuici a občas vybočte ze stáda.

Záleží na výchově v dětství

Muže mladšího o deset a více let najdeme nejčastěji ve vztazích s materiál­ně zajištěnými ženami. Takové ženy také uhranou mladšího partnera svým sebevědomím, menšími vrtochy než jeho vrstevnice a současně určitou mateřskou péčí. Problém nikdy není ve věku partnera, ale v jeho výchově. Pokud hledá mladší muž ve starší ženě svoji matku a naopak, vztah může vydržet dlouhé roky. Mladší muž se starší ženou ‚doroste‘.

Stará neznamená ošklivá

Ženy mají stále více možností, jak vypadat atraktivně a žádaně téměř v každém věku. Využívají plastické operace, liposukce, lifting, dále fitness centra a samozřejmě zdravé stravování. A to si mladší partner na ženě cení.