23. března 2012
Abyste v práci nezešílela a vyvíjela se, měla byste na ní mít ráda alespoň pár věcí. Jak se to dá udělat?

Pokud chcete žít ve šťastném partnerském vztahu, musíte na něm makat. A s prací je to úplně stejné. I když zrovna nesedíte na vysněném místě nebo s kariérou teprve začínáte, můžete si v práci zařídit sympatickou pohodu. Jak? Takhle:

Nezůstávejte na místě

Jasně, je mnohem jednodušší, když se budete v pracovní době nudit, svěsíte hlavu a ničeho si nebudete všímat, než kdybyste nastartovala nový projekt a vytvořila vlastní plány. Jenže z práce (stejně jako ze vztahu) vytěžíte jen tolik, kolik do ní investujete!

Řešení: Začněte se na svou pozici dívat jinak. Ujasněte si, co vás na práci nejvíc zajímá, a tím směrem se vydejte. Vzdělávejte se. Pozorujte nadřízené a ptejte se sama sebe: Co udělali pro to, aby se na ta místa dostali? Co můžu udělat já, abych byla stejně úspěšná jako oni? Čtěte firemní časopis, povídejte si se staršími kolegy a využijte jejich zkušeností pro sebe. Hlavně zůstaňte aktivní.

Ujasněte si, co chcete

Když s někým chodíte, asi vás zajímá, co vás drží pohromadě, proč se spolu cítíte dobře a co byste mohli ještě zlepšit. Zkuste to zjistit i o svém zaměstnání. Co vás těší? Co štve? Co by váš podvyživený vztah k práci oživilo?

Řešení: Prozradíme vám tajemství. Aby tyhle otázky k něčemu byly, pokládejte si je pořád, nejen v době, kdy něco nefunguje nebo procházíte krizí. Zajděte za šéfem a společně si promluvte o svých možnostech. Požádejte ho, ať jasně definuje cíle, ke kterým byste měla směřovat. Uvidíte, že vám konkrétní úkoly zvýší chuť k práci.