8. března 2012
Ona a jeho milenka? Nechápete, co na ní vidí. Vždyť není ničím výjimečná. Je hezká, ale to jste vy také. Tak proč zrovna ona?

Něco se s ním děje. Je náladovější, než býval. Častěji se utrhuje a co chvíli si „odskakuje“ do koupelny nebo na toaletu a tráví tam podezřele dlouhý čas. Napadne vás, jestli není nemocný, a tak se ho zeptáte, cože tam tak dlouho dělá. Odpověď je stejně podezřelá jako jeho zavírání se za dveřmi.

„Co myslíš, že tam asi tak dělám?“ To je právě to, na co neznáte odpověď. Případná nemoc vás děsí. Potenciální milenka, které tajně vyťukává textové zprávy, snad ještě víc. Příčiny nemoci pochopit dokážete. Ale důvody, kvůli kterým si našel milenku? Když se konečně ukáže, že vás skutečně podvádí, první, co vás napadne, je: Proč? Jdete za ním a ptáte se: „Co ona má a já ne?“

Strašák v hlavě

„Tahle otázka mi pořád strašila hlavou,“ říká čtyřiatřicetiletá Veronika, která odhalila manželovu nevěru před třemi lety. Tehdy měli jedno dítě, dnes čekají druhé.

„Chtěla jsem vědět, proč. Co mu dává jiného, že mě kvůli tomu podvádí? Říkala jsem si, že když to budu vědět, můžu mu to dát také a spokojenost bude na všech stranách. On nebude mít důvod mě podvádět, vztah se třeba i zlepší… Manžel na moje otázky, co ona má a já ne a jestli je lepší, odpověděl, že není lepší. Prý je to s ní prostě jiné. Když jsem se z něj snažila dostat, jak jiné, jen zopakoval, že prostě jiné. Krizi jsme překonali, ale trvalo celé měsíce, než se s ní přestal stýkat.

Nakonec jsem pochopila sama, v čem je jeho milenka jiná než já. Není to manželka, která tahá domů nákupy, v sobotu chodí s prachovkou a vysavačem a která přeruší sex, když dítě v postýlce pláče, aby ho šla utěšit. Když mi to došlo, přestala jsem se snažit ze sebe dělat sexuální dračici, abych si ho udržela. Jsou totiž věci, které za hlavu hodit nemůžu. Musím s manželem řešit složenky a další podobné věci, protože to jinak nejde. Zrovna tak musím vstát k malému, protože se nedokážu milovat, když pláče.

Nakonec jsem manželovi řekla, že s ní nebudu bojovat. Ať si vybere sám. Jenom ať to udělá rychle, protože mě došly síly i trpělivost a nemám chuť poslouchat další výmluvy a další řeči, jak ho mrzí, že mi ubližuje, ale že si chudáček nemůže pomoct. Vybral si a mně se ulevilo.“