29. února 2012
Je prý stará jako lidstvo samo. Kdo se s ní nesetkal, měl by možná děkovat Bohu...

Nevěra má nespočet podob – od těch, které jsou pouze v naší hlavě, až po ty, kdy někdo vstoupí doslova do našeho těla. Která z nich je nebezpečnější? Která dokáže zařídit, že si během chvíle sbalíte kufry, třebaže máte doma malé dítě, nebo zažádáte o rozvod pouhé tři měsíce po svatbě?

Rituál namlouvání

Znáte ten okamžik, kdy se dobře vyspíte a máte pocit, že vám celý svět, včetně mužů, leží u nohou… V takové chvíli není pro nikoho problém flirtovat. Pokud dokážete koketování udržet na uzdě, nemůže být pro vztah nebezpečné, leda byste doma měla chorobného žárlivce. U flirtování jde o pouhou možnost, že by se mohlo přehoupnout v něco víc… Zkrátka si jen utvrdíte sebevědomí, že stále ovládáte všechny ty namlouvací rituály. A co s flirtujícím partnerem? Pokud nekoketuje s číšnicemi nebo prodavačkami při každé možné příležitosti, užívejte si ho. Muži, kteří umí flirtovat a jejich signály jsou opětovány, stoupají na ceně. 

Na jednu noc

Nevěrou se nezabývají jenom podvádění partneři a ženské časopisy, ale také statistikové. Nejnověji se rozhodli vypátrat, co všechno považují Češi a Moraváci za nevěru. Z výsledků společnosti SANEP překvapivě vyplývá, že víc než třetina dotázaných nepovažuje za podvádění flirt, který může vést k případnému seznámení, pětina lidí toleruje v tomto směru i sex na jednu noc a na třetím místě ankety skončil sex po telefonu. Ještě víc zarážející je fakt, že nevěru v anketě přiznala takřka necelá polovina dotázaných.