26. února 2012
Žijí spolu, spí spolu, ale sem tam přijdou chvíle, kdy ona musí vypadnout z bytu, protože nesnese být v jeho blízkosti.

Ráno Dianu vzbudí jeho budík na mobilu. V polosnu si pomyslí, že tak odpornou melodii si může nastavit jenom on. A zároveň doufá, že Honza teď rychle vstane, nasnídá se a vypadne. A že bude doma s dětmi sama. Rozhodne se pokračovat ve spánku, nebo lépe řečeno předstírání spánku, aby se s ním nemusela dávat do řeči, nebo, nedejbože, se milovat. Nesnášela poslední dobou jeho ranní polibky, nikdy však nesebrala odvahu říci mu, že by se slušelo, kdyby si vždycky před ranním sexem skočil vyčistit zuby.

Slyšela ho, jak šel do kuchyně a snídá, štvalo jí, jak přitom tříská vším možným – nádobím, dveřmi, dvířky od skříněk. A taky jak nahlas smrká a kašle. S napětím čekala, až bouchnou vchodové dveře a ona ho uslyší odejít. Jenže místo toho zaslechla, jak s někým telefonuje. Brzy vyrozuměla, že schůzka, kterou měl domluvenou, odpadla. Z hrdla se jí mimoděk vydralo naštvané povzdechnutí. Bude strašit celé dopoledne doma…

Štěstí?

Ten, o kterém je řeč, není žádné odporné individuum, s nímž by Diana musela z nějakých vážných důvodů sdílet jeden byt. Je to její manžel. Už pět let… Když tak sledovala své myšlenkové pochody během rána, uvědomila si, že je  smutné žít s někým, koho nenávidí. Nenávidí? To je příliš silné slovo. Prostě ji štve. Proč je tedy pořád s ním? Finančně na něm závislá není, s dětmi by to při troše uskromnění se a za pomoci babiček zvládla sama. A žádná neatraktivní můra také není… Prostě ji sem tam irituje. Ne pořád.

Například to ráno, kdy tolik chtěla, aby vypadl, dopadlo nakonec skvěle. Vyhrabala se z postele s výrazem morouse, on vykoukl z koupelny a řekl něco, co ji rozesmálo. Na takové obraty je expert. Jeho vtípek se zvrhl v divoký sex na kuchyňské lince. Děti ještě spaly, takže mohli řádit.

Po pěti letech manželství to s ním pořád ještě nebylo špatné. Vlastně to bylo výborné. Orgasmus uvolnil její napětí a ona byla schopná vedle Honzy celé dopoledne fungovat. Když jí ale večer volal, že jde s kamarádem do kina a na drink, cítila zase lehkost a radost, že bude mít večer pro sebe. Uspí prcky, koukne se na film, zacvičí si jógu, vybere dětem na e-shopu zimní kombinézy, udělá si k tomu čaj a chleba s máslem a medem. Nebude muset řešit jeho rušivé vlny a poslouchat pitomé BBC, na které on večer co večer civí…