21. září 2010
Alena byla tak zoufalá ze situace, ve které se s matkou ocitla, že udělala drastický krok a nabídla své tělo do dražby.

Minulý měsíc navýšila Ale­na (18) své bankovní konto v přepočtu o více než čtvrt milionu korun. Dostala je za sex s bohatým cizincem, kterého viděla poprvé v životě. Nabídla na internetu své panenství, aby si mohla dovolit studia na prestižní škole – a zážitek ji natolik příjemně překvapil, že se chce s 45letým ‚vítězem dražby‘ setkat znovu.
„Nepovažuju to za nic tak hrozného,“ hájí se usměvavá Alena.

„Vždyť ženy často přijdou o panenství náhodně, ze zvědavosti, nebo s někým, s kým stejně neplánují perspektivní vztah. Já to aspoň udělala pro dobrou věc a rozhodně nejsem žádná prostitutka. Šlo o ‚jednorázovou akci‘.“

Oběť okolností
Alenina matka Jana se provdala do Německa a zpočátku to vypadalo, že ji i dceru čeká život bez materiálních starostí. Jenže německý manžel Karl se Češky, která mezi jeho zná­mé nezapadla a nechtěla se nechat jen zavřít doma jako hospody­ně a služka, nabažil a Jana s te­hdy patnáctiletou Alenou se ocitly ‚na dlažbě‘. „Vlastně ne tak úplně, Karl nám nechal malý byt a měsíčně platil nějaké alimenty, takže když si máma našla práci jako uklízečka a já sem tam sehnala nějakou broigádu, celkem jsme se protloukaly, pořád lepší, než kdybysme se vrátily do Česka, kde jsme neměly ani kde bydlet,“ pokračuje ve vyprávění Alena.

„Úspěšně jsem při té bídě vychodila střední školu, ale věděla jsem, že bez univerzity mě čeká zase jen uklízení jako mámu, a to jsem za žádnou cenu nechtěla. Jenže na studium na vysoké škole jsme prostě neměly a splácet půjčku jsme si nemohly dovolit. Pak jsem však na internetu narazila při chatování na poznámku o prodaném panenství a po krátkém pátrání objevila příslušné stránky.