17. září 2010
Pryč se špatným, sem s tím, co je dobré. Vylepšete svou karmu a nastolte v duši hluboký mír.

„Úplně jsem vybouchla při jednom důležitém konkurzu,“ vzpomíná třiadvacetiletá tanečnice Sára, která se ucházela o roli v novém muzikálu, „a tak jsem se v náhlém pohnutí mysli přihlásila na kurz meditace, který zrovna probíhal v téže budově. Neměla jsem k tomu žádný opravdový důvod, jenom se mi nechtělo jít domů a brečet.“ Sáru čekalo velmi příjemné překvapení.

„Na konci hodiny se mi začalo zdát, že všechny moje pochyby a zklamání zmizely a na místo nich se objevila neuvěřitelně pozitivní energie. Druhý den jsem měla tolik odvahy a sebejistoty, že jsem šla znovu ke konkurzu, podařilo se mi znovu napojit na tu podivuhodnou energii a nakonec jsem roli bez problémů dostala.“

Sára objevila tajemné síly, které bývají označovány jako „dobrá karma“. Zastánci karmického myšlení jsou přesvědčeni, že každý člověk má svou vlastní vnitřní energii – karmu. Vyzařuje z něj tak, jako proniká světlo lampy skrze stínidlo. Čím pozitivnější vaše energie je, tím jasněji záříte a jste atraktivnější, úspěšnější a příjemnější svému okolí. Sáře meditace pomohla zbavit se pochybností a napojit se na své vlastní, hluboko skryté sebevědomí. Během tohoto procesu si vytvořila svou „dobrou karmu“.

Karmu ovlivňuje vše, co si člověk myslí, říká a dělá. Čím větší je podíl pozitivního myšlení a dobra, tím lepší je vaše karma. Naštěstí nemusíte trávit celé dny meditacemi a konáním dobrých skutků, abyste si vylepšila své duchovní skóre. Pomyslné misky vah vaší karmy se mohou zhoupnout na správnou stranu už tím, že se ráno oblečete do barev, které zlepší vaši náladu, nebo že začnete myslet pozitivně. Prověřili jsme desítky nejrůznějších metod a vybrali pět technik, které vám pomohou napojit se na své vlastní zdroje duchovní energie, nastartovat svou karmu správným směrem a získat pocit vnitřního klidu a pohody.

Pořádně to zmáčkněte

Jednoduchý způsob, kterým si zlepšíte dlouhodobý i okamžitý stav mysli a nastolíte v duši pocit pohody, vám nabízejí akupunktura a akupresura. Tělem totiž protéká jako řeka dvanáct proudů energie, které ovlivňují váš duševní, duchovní a fyzický stav. Někdy se v korytech těchto pomyslných řek vytvoří překážka. Opravdoví mistři akupunktury a akupresury jsou schopni najít body, v nichž se toky energie nežádoucně zpomalují, tlakem konečků prstů nebo malými jehličkami odstraňují zábrany a obnovují celkovou rovnováhu v těle. MUDr. Marie Růžičková spoléhá hlavně na akupunkturu.

„Touto účinnou a citlivou metodou se můžete léčit ještě před tím, než u vás opravdu vypukne nemoc. Individuální přístup je tu velice důležitý – každý člověk se cítí jinak, a proto se nedá spoléhat, že zákrok, který pomohl vám, pomůže automaticky i někomu druhému.“