10. září 2018
Je možné najít v milostných hrátkách kompromis? Jak ukojit svou chuť na sex, aniž by partner milování považoval za utrpení?

Co jednomu může připadat tak akorát, druhý může vidět jako zcela nedostatečné. Vztáhnout tento fakt můžeme nejen na počet knedlíků na talíři, ale také na frekvenci sexu mezi dvěma polovičkami jednoho páru. Zatímco v případě jídla stačí hodit do vody dalších pár kousků, v případě milování už to tak jednoduché nebývá. Znamená to tedy, že jsme v případě sexu odkázáni k věčnému hladovění nebo že si snad musíme hledat šikovného kuchaře jinde?

Nejen muži

Budeme-li se držet tabulek a statistik, mají Češi sex v průměru každý třetí den, tedy desetkrát za měsíc a stodvacetkrát za rok. Těžko říct, zda podobné průzkumy probíhají na odpovídajícím vzorku lidí a zda dotazovaní náhodou nenadsazují, nebo nejsou opojeni hormony v době začáteční zamilovanosti. Znáte to, zatímco na začátku se s partnerem vrháte do postele při každé příležitosti, po pěti letech vztahu je to jiné. A po deseti nebo po patnácti ani nemluvě. Pokud by se dotazovali u nás v redakci, pravděpodobně by vyšly intervaly delší než jen třídenní… A ono je vlastně jedno, jak často, důležité je, aby byli oba partneři naladěni na stejnou frekvenci. Pokud jim to vyhovuje jednou do měsíce a nemají potřebu hledat ukojení v jiné náruči, proč ne. Problém může nastat, když by si dal jeden říct obden a druhý jednou do roka.

Embed from Getty Images

Nenechejte se zmást představou, že ti chtivější bývají muži. „Jsme s Tondou spolu tři roky a musím přiznat, že se mi to zdá brzy na to milovat se už jenom dvakrát do měsíce? Co budeme dělat za dvacet let? Už jenom luštit křížovky?“ ptá se šestatřicetiletá Petra. „Ano, od samého začátku jsem věděla, že není žádný velký fanda sexu, ale první rok to bylo naprosto v pořádku, milování bylo tak akorát. Teď jsem z té naší situace trochu zoufalá. Zatímco já bych mohla mít sex každý den, jemu to stačí jednou za čas.“ Petru jsme zastihli na životní křižovatce. Má jít cestou současného partnera a doufat, že se vše srovná, nebo se vydat na neznámou pěšinku s poutníkem, který vypadá tak nadějně, a také doufat – tentokrát v to, že vášeň neochladne? „S Antonínem jsem zkusila všechno – svádění, doprošování, vydírání a už toho mám dost. Už jsem vyvinula dost energie na to, aby se situace změnila. Kdybych tlačila na pilu dál, budu si ubírat na hrdosti. A rozcházet se mi také nechce, máme se moc rádi, jen ten náš sexuální apetit se nepotkal.“

Čtěte také: Jak ho vtipně vylákat na rande