8. září 2010
Voodoo navozuje tajuplné pocity. Řekne-li se Voodoo, vybaví se nám černá magie, zaklínání, uhrančivé čarodějnice a šamani, extatické tance a halucinogenní blouznění. Voodoo - to je síla a moc, jimiž můžeme ovládat naše přátele i nepřátele.

CO VŠECHNO POTŘEBUJETE

1. Loutky
Nejznámějšími rituály Voodoo jsou kouzelnické obřady s loutkami. Rituální loutku si musíte vytvořit sama. Můžete ji ušít, vymodelovat z hrnčířské hlíny nebo třeba uplácat z těsta a upéct. Podmínkou je, že na její tělo umístíte rituální symbol, který nějak charakterizuje oběť vašeho čarodějnického snažení. Dobře poslouží tajně uzmutá část prádla nebo oděvu oběti, kravata, šátek, čepice, brýle nebo prsten.

2. Zvířecí oběť
Čarodějnický obřad Voodoo bude účinný jen za předpokladu, že během rituálu prolijete čerstvou krev zvířecí oběti. Méně náročné z vás vystačí s živým kuřetem nebo slepicí, daleko silnější emocionální zážitek ale obřad přinese, pokud během něj vlastnoručně zaříznete statného kohouta. Živou drůbež si můžete po předchozí telefonické dohodě koupit například v xaverovské drůbežárně. Pozor ale na ochránce zvířat! Nikdy před nimi neříkejte, jaké máte s kuřetem plány. Argumentem ve váš prospěch budiž skutečnost, že kuře zachráníte před masovou vraždou v drůbežárně a zpestříte mu alespoň konec jeho zoufale stereotypního a až do nejmenšího zobnutí zorganizovaného života brojlera. Při speciálních hromadných rituálech se mohou používat krvavé oběti i jiných zvířat – stylové jsou zejména ovce, krávy nebo kozy.

3. Tanec
Extatické tance jsou základem všech rituálů. Jsou prostředkem, jak se hříšně spojit a vzývat temné bytosti. Často se stává, že kombinace alkoholu, tance, rytmu bubnů a horka z potících se obnažených těl dostává tanečníky do pološíleného stavu, při němž vidí přeludy a halucinace.

4. Bubny
Při rituálu je třeba bubnovat na bubny. Nejrůznější bubny a bubínky z oslí nebo kozlí kůže můžete zakoupit v některé z prodejen s africkým nebo orientálním zbožím. Údery bubnů doprovázejí tanečníky po celou dobu a jejich magický rytmus se stává branou do jiných dimenzí. Obdobné rytmické extáze se staly inspirací pro dunivou techno- hudbu, jejíž účinky jsou zesíleny módními syntetickými drogami.