5. září 2010
Sedněte si, nakreslete strom a udělejte si jasno v sobě samé. Přinášíme vám vyzkoušený psychotest, který během půlhodiny prozradí o vás samé i rodině víc, než by dokázala kvalifikovaná věštkyně. Vezměte si papír a tužku a hurá na kresení!

Strom byl odjakživa jedním z nejmocnějších symbolů lidstva. Očesali jsme strom poznání a zajistili si tak vyhazov z ráje, Keltové sestavili podle stromů kalendář, respektive stromoskop, a vy teď máte jedinečnou příležitost využít jejich magickou sílu k poznání svého nitra (případně svých blízkých).

Test, který vám předkládáme, patří do kategorie psychologických projektivních technik a vychází z teorie, že do kresby stromu můžete promítnout celou svou osobnost a charakter. Navíc je strom symbolem vašeho růstu a zrání, takže se v něm může zobrazit kromě přítomnosti i vaše minulost včetně věcí, které v sobě máte stále ještě nevyřešené. Neumíte kreslit? Tím lépe! V žádném případě totiž nejde o výtvarnou kvalitu výkresu!

I když vytvoříte strom, který spíš připomíná dopravní značku, má tato kresba svou vypovídací hodnotu. Zatímco tužka sviští po papíře, vaše nevědomí pracuje na plné pecky a skrze portrét stromu vám nabízí cesty a odpovědi, které možná už dlouho hledáte.První podzimní seance s přáteli je ideální příležitostí pro osedlání neprozkoumaných niter. Stačí vám k tomu jen málo: nerušená půlhodina, psychologické naladění, list bílého papíru a obyčejná tužka (nesmí se gumovat!).

Úvodní pokyny jsou stejné, ať už budete kreslit sama, nebo se skupinou lidí (pokud si test děláte s partnerem nebo přáteli, přečtěte jim zadání nahlas): „Nakreslete strom, jaký chcete a jak nejlépe umíte, ale neměl by to být ani jehličnan, ani palma.“ Pak už nechte pracovat potlačené pudy (máte k dispozici libovolné množství času), a až budete se svým dílem spokojená, stačí ho jen vyhodnotit podle našeho návodu. A teď velmi důležitá zpráva! Rozhodně nečtěte dál, dokud nebudete mít svůj výtvor hotový! Je pochopitelné, že předchozí znalost jednotlivých prvků by vaše úsilí obrátila vniveč!