9. ledna 2019
Důvody, proč se váš chlapík občas zachová jinak, než byste reagovala vy, vězí v jeho mozku. Pracuje jinak než ten váš.

Mužský a ženský styl života se dnes hodně podobají. Ženy svářejí železo, muži si berou rodičovskou dovolenou. Ženy se dávají k armádě, muži si nechávají dělat manikúru. Vědci tvrdí, že dokonce i naše myšlení je z 99 % úplně stejné.

Zbývající jedno procento ale zodpovídá za několik zásadních odlišností. Právě tohle jedno procento způsobuje, že si s přítelem občas nerozumíte, a cítíte se proto zoufalá nebo naštvaná.

„Nechápu, proč si Karel nedokáže zapamatovat, jaké kytky mám nejraději, i když už spolu chodíme čtyři roky,“ dokládá tuhle potíž osobní zkušeností pětadvacetiletá produkční Markéta.

„Když mám problémy v práci a potřebuju si Petrovi postěžovat, skoro mě neposlouchá a jen prohodí: ,To bude v pohodě, to zvládneš.’ Ani ho nenapadne mě politovat,“ stěžuje si devětadvacetiletá asistentka Ivana.

„Mně zase připadá ze všeho nejhorší, že muži kašlou na hygienu,“ hodnotí dvaadvacetiletá prodavačka Kamila. „Lukáš nosí jedny ponožky, dokud nepáchnou jako makrela s prošlou lhůtou. On se snad ani necítí.“

Podobných rozdílností, které vás přivádějí k šílenství, by se daly vysledovat mraky. Jenže místo abyste se snažila partnera předělat k obrazu svému, což se vám stejně nepovede, bude lepší jeho tajemným návykům porozumět. Jakmile zjistíte, kde a proč se vzaly ty věci, které se mu odehrávají v mozku, ubude ve vašem vztahu nedorozumění. Líp spolu vyjdete a lásku vám nebudou kazit zbytečné hádky. Jaké jsou tedy nejdůležitější rozdíly v mužském a ženském vnímání? Budete překvapená!