22. října 2017
Neškrtí, netlačí, netáhne. Ramínka nesklouzávají, dolní lem se nepřetáčí. Správně zvolená sportovní podprsenka je naprostá nutnost, pokud nám má pohyb dělat radost.

Jednu na jógu, druhou na běh

Změřit se před koupí sportovní podprsenky samozřejmě můžete i v obchodě, ovšem pokud na to chcete mít klid, změřte se raději už předem doma. Jak na to?

Při koupi pak volte vždy obchody, kde je k dispozici odbornice, která vám pomůže s výběrem správného střihu, velikosti a podpory prsou.

A jaké 3 hlavní typy sportovních podprsenek jsou v nabídce?

● Nízká podpora

Podprsenky s nízkou podporou jsou určené pro ženy s menšími prsy. Jsou vhodné na aktivity,
při kterých se neskáče a nedělají se prudké pohyby, jako je ­pilates nebo jóga. Jsou jen lehce kompresní, často vybavené vycpávkami, které lze vyjmout, nemají kostice ani oddělené košíčky.

● Střední podpora

Podprsenky se střední podporou jsou více kompresní, určené na sporty, jako je běh, cvičení ve fitku nebo v posilovně.

● Vysoká podpora

Podprsenky s největší podporou mají naznačené kostice a oddělené košíčky, jsou vhodné pro ženy s velkými prsy. Často mají klasické zapínání vzadu nebo vpředu na zip (pro ženy, kterým nevyhovuje přetahování přes hlavu). Jsou určené pro intenzivní pohyb, jako je nejen běh, ale třeba i golf nebo jízda na koni.

Spoustu dalších informací, jak správně vybrat sportovní podprsenku a proč je tak důležitá, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. S velkým kosmetickým dárkem jen za 35 Kč!

Kterou vyberete?