14. února 2019
Mít sex-appeal není jen záležitostí fyzického vzhledu. Je to kombinace osobního kouzla, smyslu pro humor i životního nadhledu. A krása? To je jen třešnička na dortu – a navíc se dá snadno vylepšit!

1. Pečujte o vlasy každý den

Podle průzkumů stráví ženy až dvacet let svého ­života tzv. „bad hair days“, což znamená, že jim jejich ­vlasy kazí náladu celý den! Jak z toho ven? Myjte si je klidně denně, je-li to nutné, pravidelně si dobarvujte ­odrosty a nechávejte zastřihnout konečky a alespoň jednou týdně si aplikujte masku či zábal. Používejte jednoduchý styling – sprej pro texturu, sprej se slanou vodou nebo lesk – sexy jsou totiž vlasy, které mají pohyb a objem. A když potřebujete být opravdu krásná, neváhejte se ­objednat na ­profesionální foukání.

Embed from Getty Images

2. Zvýrazněte své rysy

Jemný make-up, krémová tvářenka, řasenka a nezapomeňte na obočí! Na rty stačí přes den lesk nebo rtěnka v tělovém odstínu či barvě rtů, ale večer sáhněte po sytě červené či vínové. Na očích vypadají krásně třpytivé oční stíny v temnějších barvách, jako jsou tmavě modrá a smaragdová. Orámujte s nimi oko a naneste je lehce i do záhybu víčka – prohloubí to pohled. A perfektní práci odvedou rozjasňovače, dodají tváři svěží vzhled a omladí vás. Nanášejte je na vrcholky lícních kostí, hřbet nosu, nad horní ret, ale klidně i do dekoltu či žlábku mezi ňadry.

Embed from Getty Images

3. Zajděte na manikúru

Jasně, nalakovat si nehty zvládnete i sama doma, ale ­profi provedené práci se nic nevyrovná. Garantujeme vám, že krásně upravené ruce vám zaručeně zvednou náladu i přitažlivost. Navíc nejde jen o lak, ale také o odstranění kůžičky a záděr kolem nehtového lůžka. Váháte s barvou? Nosí se pastelové odstíny, krásně vypadá francouzská manikúra a nikdy nic nepokazíte červenou.

Embed from Getty Images

4. Noste přirozené obočí

S věkem obočí slábne a má tendenci ztenčovat se. ­Trhejte si ho proto co nejméně a udržujte jeho přirozený tvar. Ano, trendy se mění, ale nepodléhejte jim, tenké čárky ani do půlky vyholené obočí ještě nikomu na kráse nepřidaly.

Embed from Getty Images

Více tipů, jak podpořit svou krásu, najedete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji.