10. července 2018
Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte jaké produkty péče o pleť si přibalit do své kosmetické taštičky? Přečtěte si, které kroky a produkty byste zaručeně neměla vynechávat.

Odličování

Pokud se chystáte dopřát své pleti odpočinek a necháte ji při dovolené volně dýchat bez make-upu, můžete tento krok vynechat. Jinak sáhněte po klasickém odličovacím mléku nebo micelární vodě, se kterými odstraníte z pleti nejen make-up, ale i ostatní nečistoty.

Dočištění

V momentě, kdy je pleť odlíčená, přichází na řadu její dočištění za pomoci tonika či pleťové vody. Naneste jej na vatový tamponek a pleť otřete, aby se uzavřely póry a pokožka byla připravena na nanášení hydratační péče.

Hydratace

Vlivem teplého počasí a slunečních paprsků je pleť namáhaná, proto je důležité ji každé ráno a večer dopřát hydratační péči. Zatímco v zimním počasí jsou vhodnější produkty obohacené o vyživující oleje, v létě sáhněte po krémech na vodní bázi. Ujistěte se, že denní krém, který si sbalíte na cesty, obsahuje ochranný faktor, který je za slunečného počasí nezbytností.

Maska

I v případě, že se chystáte jen na několikadenní dovolenou, dodejte své pleti extra péči v podobě čistící masky, která ji zbaví hluboko usazených nečistot a toxinů. Nemusíte s sebou vozit žádné velké balení, v drogerii dnes běžně seženete jednorázové.