2. března 2018
Používáte ty nejlepší krémy, nejúčinnější odličovadla a přesto je vaše pleť podrážděná a nečistá? Příčina může být někde úplně jinde. Ruku na srdce – jak dlouho jste si nečistila svoje houbičky a štětce?

Profi triky

Když pozorujete práci profesionálních vizážistů, tak uvidíte, že vždy, když skončí s líčením, tak na štětce aplikují speciální sprej a pak je otřou do papírových kapesníčků. Vědí totiž, že právě v chloupcích zůstává nejvíce bakterií a špíny, které pak dráždí pleť.

Sprej nebo mytí?

Varianta, kterou používají profesionálové je vhodná tehdy, pokud nemáte moc času nebo mezi jednotlivými líčeními. Speciální spreje chloupky desinfikují a čistí, nejlepší variantou je však je pravidelně prát – aspoň jednou týdně, pod vodou. Existují k tomu speciální prostředky, které jsou velmi jemné zejména ke štětinám z přírodních vláken (např. z veverčích, medvědích nebo kuních chloupků) Takové štětce jsou velmi drahé a proto potřebují zvlášť citlivou péči.

Jak na to

Pokud si speciální přípravek na mytí štětců nechcete kupovat, chybu neuděláte ani s jemným dětským šamponem na vlasy. A jak postupovat? Nalijte si množství o velikosti lískového oříšku do dlaně, vlhkým štětcem v ní několikrát dobře zakružte a pak štětiny velmi dobře vymývejte pod čistou, vlažnou vodou. Zbytek vody pak ze štětce mezi prsty stáhněte a ten pak protřepejte. Nakonec chloupky uhlaďte do jejich přirozeného tvaru. Teprve pak štětec nechejte vyschnout při pokojové teplotě ve svislé poloze – např. ve skleničce, chloupky nahoru. Díky tomu pak bude při líčení vaše pleť opět čistá a také prodlužujete životnost štětců.