25. září 2018
Určit správně typ pleti je velmi důležité, protože jen tak vyberete kosmetiku, která je vaši pokožku nejlepší.

Jaké jsou typy pleti?

SUCHÁ PLEŤ

Tento typ je nejčastější u zralé pleti, která přichází postupem času o živiny, a tak se vytrácí její pevnost a pružnost. Suchá pleť potřebuje hlavně pravidelnou hydrataci.

CITLIVÁ PLEŤ

Pokožka, která na vnější vlivy reaguje červenáním, pupínky, svěděním nebo pálením, je označována jako citlivá a potřebuje speciální péči. Pokud jste majitelkou citlivé pleti, nikdy nezapomínejte číst složení produktů, které na svou tvář nanášíte.

MASTNÁ PLEŤ

S mastnou pletí se nejčastěji setkáváme v pubertě, ale někteří se s ní potýkají i v dospělosti. Velmi často se stává, že se mastí tzv. T zóna. I když se může zdát, že tato pleť nepotřebuje hydrataci, rozhodně ji nepodceňujte. Mastnota může být i znakem, že je vaše pleť dehydrovaná.

SMÍŠENÁ PLEŤ

Čelo, nos a brada se mastí a tváře jsou suché, tak to je smíšená pleť. Nemusíte používat dvě různé kosmetické řady, existují produkty určené přesně na tento typ pleti.

NORMÁLNÍ PLEŤ

Jste majitelkou normální pleti? Gratulujeme. Tato pleť nemá potíže s mastnotou ani citlivostí a nevyžaduje žádnou speciální péči. Ale ani s tímto typem pleti neusínejte na vavřínech a o svou pokožku pečujte.

Pokud si nejste jistá, jaký je váš typ pleti, neváhejte se svěřit do rukou odborníků. Například Yves Rocher nabízí diagnostiku zdarma nejen na jejich kamenných prodejnách, kde vám poradí přímo kosmetické poradkyně, ale vyzkoušet ji můžete i online. Více se dozvíte nawww.yves-rocher.cz