11. prosince 2017
Když už vás nebaví tvář mastná jako kobliha, můžete ji proměnit v sametový mat. Stačí vědět, po jakých přípravcích máte sáhnout. Tady jsou naše objevy!

Hojivé krytí

Effaclar Duo (+) Unifiant, La Roche-Posay, 459 Kč
S péčí o mastnou a pupínkatou pleť je to tak trochu jako s tělovou podprsenkou – je nutná, ale bez sex-appealu. To ale nemluvíme o tomhle přípravku. Po celý den udrží pleť bez lesku, vyzmizíkuje rozšířené póry, a protože má tónovanou texturu, potlačí i začervenání.

Houby, houby…

healthySkin+, Lirene, 149 Kč
Tajemství krému je ukryto v mikrohoubičkách, které umějí z pleti vypumpovat nežádoucí mastnotu. Mořská řasa zase podrží vlhkost a nedovolí, aby se na pokožce začaly rýsovat vrásky.

Síla květin

Pivoine Pure, L’Occitane, 975 Kč
Tenhle pivoňkový fluid po každém použití pleť vyčistí a zmatní, takže už nebude odrážet lesklá prasátka. Po měsíci pravidelného používání si pak můžete všimnout, že je tvář navíc prozářená a pružná.

Očistné teplo

Aroma-perfection, Nuxe, 340 Kč
Tahle maska nás nadchla! Čím? Po rozetření začne pleť lehce zahřívat a vytáhne tak z pórů všechny nečistoty. Rýže s kaolinem vysají kožní maz a ořechový prášek s jojobou obličej ještě lehce přebrousí.

Blahodárné bahno

pleťová maska, Pore & Shine Control Black Mineral Mask, Clearskin, Avon, 99 Kč
Minerální jíly, které do sebe dokážou nasát až čtyřnásobné množství kožního mazu než samy váží, jsou základním kamenem téhle masky. Ta kromě toho obsahuje vilín, který stahuje póry, a antiseptický eukalyptus.