10. března 2018
Je to sice lidské a zdravé, ale společensky ne moc přijatelné. „Nevonět“ a mít v podpaží mokré mapy je prostě tabu. Víme, co s tím:

Deodorant nebo antiperspirant?

Ruku na srdce, bez nich to nepůjde. Jak si ale vyprat ten správný pro sebe? Antiperspiranty jsou silnější – blokují v potních žlázách pocení a zabraňují mu. Deodorant má funkci jinou – nezabraňuje pocení, ale desinfikuje a tak zabraňuje vzniku zápachu z potu, který se na vzduchu rozkládá.

Náš tip: Znáte rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem?

Tajný trik z Itálie

V Itálii je dost často horko. Jak to řeší manažeři a manažerky, kteří nosí často košile a nemůžou si dovolit společenské faux pas? Dovnitř košilí si lepí speciální podpažní vložky. Savý materiál tak pojme pot a vyhnou se tak mokrým místům na košili. Navíc kdykoliv během dne můžou vložky vyměnit. Jak chytré. Tyto vložky se dají koupit i u nás, seženete je lékárnách, v DM drogerii nebo na internetu.

SOS pomoc

Vždy, když cítíte, že byste potřebovala rychle osvěžit a není k dispozici sprcha, vezměte si na pomoc deodorační ubrousky. Vhlčené kapesníčky jsou napuštěné deodorantem. Snad s nimi podpaží osvěžíte a rovnou na něho v jednom kroku nanesete i deodorant. Kapesníčky bývají často balené i jednotlivě, takže se v kabelce nepronesou a budete je mít vždy k dispozici.