18. ledna 2019
Jaké zkrášlující procedury budou in v roce 2019?

1. Prsa spíše menší než větší

V posledních dvou desetiletích bylo trendy zvětšování poprsí, především silikonovými implantáty.

„V současné době se vkus trochu mění a nabírá jiného směru. Oblíbené je poprsí sice pevné a symetrické, leč přirozenější a menší,“ popisuje MUDr. Josef Kulhánek, plastický chirurg z Lékařského Domu Praha 7.

Dokonce i celebrity jako bývalá Spice Girl a manželka Davida Beckhama Victoria Beckham či záchranářka z Pobřežní hlídky Pamela Anderson trendu podlehly a svá velká ňadra si nechaly zmenšit.

Jak ukazují informace ze Spojených států amerických, poptávka po zmenšení poprsí, ať už se jedná o kompletní vyjmutí silikonových implantátů, jejich nahrazení menšími či zmenšení přirozeně velkého poprsí, roste. „Dá se proto očekávat, že tento trend dorazí zanedlouho o na starý kontinent a do České republiky,“ dodává k tomu odborník.

2. Krásná záda

Na popularitě získává i další zákrok týkající se prsou, a sice bra-line back lift, tedy v překladu chirurgický lifting zad v místě podprsenky. Jestli si nedovede představit, k čemu podobný zákrok je, pak vězte, že jím plastický chirurg odstraňuje tukovou tkáň, která mnohdy neesteticky „přetéká“ na zádech přes podprsenku.

 

3. Injekční výplně trochu jinak

Injekčně aplikované výplně na bázi kyseliny hyaluronové nejsou žádnou novinkou, zejména v posledních letech jejich obliba rostla. „Tváře, rty i oční vrásky, to jsou lokality, do nichž se výplně vpravují nejčastěji. Podle trendů v zahraničí to ale vypadá, že se injekčně aplikované výplně začnou využívat také v jiných lokalitách, například pro úpravu vzhledu očního okolí,“ říká dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7.

Injekčně aplikované výplně dokážou zmírnit propadlé kruhy pod očima, a zlepšit tak vzhled očního okolí. Kromě toho mohou také zvednout linii obočí,“ vyjmenovává k tématu dermatolog další netradiční možnosti, jak výplně na bázi kyseliny hyaluronové využít.

4. Hezčí nos bez skalpelu

Nejen oční okolí, ale také úpravy nosu možná doznají v následujícím roce dle modernistů jistých změn. „Invazivní operace (rhinoplastiky) zůstanou nezastupitelné v případě výraznějších deformit či tužbách po zmenšení nosu. V případě drobných estetických zákroků přijdou opět na řadu dermální výplně s kyselinou hyaluronovou. Ty vám sice neudělají úplně nový nos, dokážou ale zkrášlit váš stávající – vyrovnat jeho nedokonalosti nebo mu dodat na symetrii,“ tvrdí MUDr. Kravciv.

Podle lékaře lze s jejich pomocí během zhruba 15 minut zlehka vymodelovat nos bez nutnosti podstupovat operaci. Výsledek stejně jako v případě očních výplní není trvalý, protože kyselina hyaluronová je z podkoží přirozeně enzymaticky odbourávána. Nový vzhled nosu vás bude těšit zhruba rok až dva.

5. Intimní trendy

Stále oblíbenější jsou také plastické operace a zákroky zaměřené na intimní partie. Narůstá především počet labioplastik, při nichž lékař redukuje nadbytečnou tkáň a tvaruje vzhled stydkých pysků. Labioplastika však zdaleka není jen o zlepšení vzhledu, pacientky kladně hodnotí nově nabytý komfort například při sportu, ale i běžných denních aktivitách. Naprostou novinkou je nechirurgické omlazení vagíny, které lze provádět s využitím radiofrekvence, injekčních výplní či laserového záření. Zákrok slibuje úlevu od suchosti vaginální sliznice či bolestí při sexu, a dokonce lepší sexuální prožitky.

6. Zhubnout a omládnout

Fat-transfer, tedy přenos tuku z problémových lokalit, jako je břicho či silnější stehna, do prsou, není v současnosti nic neobvyklého.

„Tento způsob, jak dodat poprsí na objemu, je vhodný zejména pro ty, kdo nepotřebují razantní změnu o několik velikostí, ale jen drobné zvětšení, vlastně zcela v duchu zmiňovaného prvního bodu,“ říká MUDr. Kulhánek.

Odsátý a upravený tělesný tuk lze ale využít i jinak než do poprsí. Vyplnit jím lze vrásky v obličeji, na krku či dekoltu. Tak jako v případě výplní na bázi kyseliny hyaluronové při fat-transferu aplikuje lékař materiál, který se přirozeně vyskytuje v organismu, u tuku dokonce takový, který tělo samo vyprodukovalo. „Účinek tukové výplně bývá dokonce dlouhodobější než u kyseliny hyaluronové,“ dodává plastický chirurg.