26. března 2018
Neznáme snad ženu, která by doma neměla aspoň jednu řasenku. Tento malý „zázrak“ dokáže oči opticky zvětšit, otevřít a zvýraznit je. Jak s řasenkou pracovat jako profík?

Dva měsíce a dost!

Aby řasenka nanášela barvu tak, jak má, je toho kvalitně schopná asi dva měsíce. Pak začne vysychat a drolit se. Navíc po dvou měsících je už v řasence i dost bakterií, které můžou oči dráždit, takže po této době ji bez pardonu vyhoďte a pořiďte si novou!

Nepumpujte!

Velkou chybou, kterou ženy při používání řasenky dělají, je pumpování kartáčkem – tím se do řasenky dostává více vzduchu a rychleji pak vysychá. Správně je kartáček vytahovat plynulým, šroubovitým pohybem a stejně to dělat i při jejím zavírání.

Používejte kleštičky

I nenápadné řasy můžou jen s řasenkou vypadat nádherně. Zkuste je „natočit“ kleštičkami, ale ještě nenalíčené. Teprve pak použijte řasenku. A proč nepoužívat kleštičky na řasy s řasenkou? Mohly by se totiž mechanicky poškodit a lámat se.

Zkuste „cik cak“ pohyb

Profesionální vizážisté mají při aplikaci řasenky speciální trik. Aby se barva dostala ke každičké řase a do celé její délky, kartáčkem dělají pohyb „cik cak“, jakoby při kreslili na řasy kartáčkem písmeno „Z“. Funguje to!

Nikdy ji nepůjčujte!

Řasenka je jen vaše a s nikým se o ni nedělte. Není to ze sobeckých důvodů, ale aby nedošlo z očí k přenesení infekce a podráždění.

Čtěte také: Jak dlouho vám vydrží vaše zkrášlovadla?