30. srpna 2018
Britská herečka je známá svým přísným a zdravým životním stylem - není proto divu, že vypadá tak výborně. Jedním z jejích triků je speciální olejová metoda známá z ajurvédy - Oil Pulling.

Když před časem dostala Gwyneth otázku, bez čeho se ve své koupelně neobejde, odpověděla, že to je kokosový olej. Používá ho denně nejenom na péči o pleť a o tělo, ale také ve své kuchyni. Kromě toho ho také používá každé ráno ke speciální očistné a zkrášlovací proceduře – Oil pullingu.

Co to je Oil pulling?

Je to ověřená metoda s olejem, který ráno, ihned po probuzení, budete dvacet minut převalovat v ústech. Skvělý je k tomu sezamový olej nebo stejně jako Gwyneth můžete použít olej kokosový, nejlépe raw a v bio kvalitě. K čemu je to dobré? Olej v ústech na sebe naváže všechny toxiny a bakterie, které se usadily přes noc v ústech – takže působí jako mírný detox – pro tělo i pro pleť. A navíc přírodní cestou skvěle bělí zuby – proto je má herečka tak krásně bílé.

Co je nutné dodržet?

Oil pulling musíte dělat nalačno, před čištěním zubů, před pitím a před snídaní. Stačí jedna polévková lžíce. Olej se nesmí polykat, po proceduře ho musíte ihned vyplivnout do umyvadla, teprve pak si vyčistit zuby. Uvidíte, že po dvaceti minutách převalování v puse bude mít až krémovitou texturu. Tato metoda je skvělá, i když na vás něco „leze“. Při prvních příznacích nachlazení Oil pulling ihned zkoušejte – nečekejte na ráno, může to být i přes den. Olej na sebe „natáhne“ bakterie a někdy i nemoc předem zastavíte.

Oil pulling – pro a proti

Ne každý snese mít nalačno olej v ústech a dvacet minut mlčet, nejíst a nepít a neustále ho v ústech „převalovat.“ Jenže tato metoda opravdu funguje a když ji vydržíte dělat pravidelně, uvidíte, jak vaše zuby budou bělostně zářit, budete mít zdravější dásně a celkově se budete cítit skvěle. Gwyneth je toho příkladem.

Čtěte také: 6 věcí, ze kterých vám žloutnou zuby