8. března 2018
Chcete se probouzet s odpočatou a hladkou tváří bez drobných vrásek a kruhů pod očima? Dopřejte své pleti kvalitní péči ještě před tím, než večer vyčerpaně padnete do postele. Druhý den vás odměna při pohledu do zrcadla nemine.

Před ulehnutím do postele si pleť žádá jinou péči, než jakou byste jí měla dopřávat ráno po probuzení. Pokaždé byste sice měla svůj rituál začínat důkladným čištěním pleti, ale v případě večerní péče se vám vyplatí přizvat následně na pomoc i kvalitní noční pleťový krém či sérum.

Povinná noční výbava

„Zatímco denní krémy slouží především k ochraně pleti přes den, a bývají proto často obohacené také o vysoký ochranný faktor, noční krémy slouží zejména k regeneraci pokožky. Ve složení nočních krémů proto SPF chybí, UV faktor by pleť jen zbytečně zatěžoval. Na druhou stranu ale noční krémy obsahují mnohem více potřebných živin určených právě k regeneraci pleti,“ vysvětluje rozdíl Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

Kromě pleťového krému či séra byste však před spaním neměla opomíjet ani aplikaci kvalitního očního krému. Na trhu jsou k dostání přípravky určené buď přímo k večerní péči o oční okolí, anebo univerzální, po kterých můžete sáhnout v jakoukoli denní dobu.

Embed from Getty Images

Jak si správně vybrat

A podle čeho poznáte produkt, který by prokázal tu nejlepší službu právě vám? Určující je především typ vaší pleti. Sáhnout proto můžete po noční péči zaměřené na boj proti vráskám, po nočním krému určeném citlivé a suché pleti, anebo vsadit na kosmetiku prospěšnou normální až problematické pokožce. Ve složení veškeré noční kosmetiky každopádně hledejte zejména kyselinu hyaluronovou, kolagen, kofein, peptidy, vitaminy E, C, A, extrakty ze zeleného čaje nebo z pupalkového či avokádového oleje.

Rada na závěr

Toužíte-li po odpočaté tváři, zkuste si vzít k srdci také jedno doporučení korektivní dermatoložky Markéty Majerové z MEDICOM Clinic: „Uléhejte do postele co nejdříve před půlnocí a spěte ideálně osm hodin. Ani ta nejluxusnější kosmetika nabitá blahodárnými látkami vám totiž nepřinese vytoužený efekt, pokud podceníte úlohu kvalitního spánku.“ Takže? Alou do postele!