15. ledna 2019
Miminkovsky jemná, hladká kůže teď může být i ta vaše. Stejně jako slavné herečce vám k tomu postačí jen obyčejný přírodní kartáč!

Zapomeňte na všechny tělové peelingy a exfolianty! Vynikajících výsledků dosáhnete s úplně jednoduchou, ale přitom účinnou metodou – masírováním kůže přírodním kartáčem. Ovšem bez vody a na sucho! Používá ho večer před spaním i samotná star Gwyneth. V čem je tak skvělé?

Jen si vzpomeňte na koupelny svých babiček. Nikdy v nich nechyběl dřevěný kartáč s dlouhou rukojetí. A právě i teď se péče navrací k základům. Masáž těla nasucho s pomocí kartáče s přírodních, sisalových vláken má své skvělé účinky: výborně odstraňuje odumřelé kožní buňky, zjemňuje kůži, a také velmi účinně stimuluje lymfatický zjemňuje. Ten je zodpovědný za správné prokrvování  pokožky a odstraňování škodlivých látek z těla.

Suché kartáčování zvládnete sami a tak je dobré ho dělat pravidelně. Většina odborníků doporučuje suché kartáčování ( na rozdíl Gwyneth) spíše ráno, protože má stimulační účinek a dodává energii. Jak na to? Ideální je masírovat od chodidel směrem nahoru, nejlépe krouživými pohyby směrem k srdci. Kůži však příliš nedřete, měla by získat jemně růžovou barvu, ale ne červenou. Na jedno místo se dvakrát nevracejte. Pak se osprchujte a natřete tělo mlékem, tělovým krémem nebo olejem.

Pokud máte rádi přírodní vůně nebo máte příliš suchou pokožku, můžete s kartáčem masírovat s pomocí pár kapek tělového oleje. Předtím se ale osprchujte, aby byla kůže jemně navlhčená a olej se tak lépe vstřebal.

Náš tip: Tipy, jak v zimě zabránit popraskaným rtům