26. ledna 2019
Začněte se svojí péčí už při mytí - jemně očistí a zanechá kůži hedvábně jemnou.

Je vaše pokožka suchá, hrubá a citlivá? Zapomeňte proto na klasická tuhá mýdla, protože většina z nich kůži hodně odmašťuje. Kromě jemnějších sprchových gelů jsou tady ještě další zajímavé alternativy:

Mycí pěny

Je tak příjemné se nimi umývat! Mají texturu jako šlehačka a podobně se tak i aplikují. Bohatá pěna se krásně roztírá po mokré pokožce, hýčká ji a rozmazluje. Tím, jak jsou pěny regenerační a výživné, tak po jejich použití není pokožka vysušená, ale provoněná, hebká a vláčná.

Sprchové oleje

Jsou nejlepší alternativou pro extrémně vysušenou kůži. Speciální olej se ve spojení s vodou promění v bílou emulzi, která umývá, ale naprosto šetrně. Neodstraňuje z kůže její ochranný hydrolipidický film a naopak na ní zanechá jemnou vrstvu oleje, který kůži vyživí až do hloubky a mnohdy pak už ani potřeba kůži ničím dalším natírat.

Konjac houby na tělo

Jestliže chcete být ke své kůži co nejšetrnější a nechcete používat moc kosmetiky, tak stejně, jako na obličej, existují i na tělo speciální houby konjac. Jsou vyrobené z rostliny konjac a používají se jen ve spojení s vodou. Krásně na sebe navážou všechny nečistoty, ale přitom kůži nijak nenarušují. Používají se obvykle 2 – 3 měsíce a pak, když je zakopete do země, se samy rozloží a nezatíží přírodu.