15. prosince 2017
Vánoce se nezadržitelně blíží, ale to bohužel neznamená, že máme všechny dárky vyřešené. Jste na tom podobně? Pak pro vás máme pár tipů, které pod stromečkem potěší všechny milovnice nestárnoucích klobouků a kvalitní módy.

Hravě šik

Barety jsou jasným trendem letošní zimy a s klesající rtutí na teploměru nahradily podzimní kapitánky. Jejich vlna vás zahřeje a nekonečná barevná škála vám zamotá hlavu. My jich máme ve skříni hned několik, od neutrálních tónů po sladce růžovou nebo královskou modř.

Co nás na baretech ale baví nejvíc, je, s jakou lehkostí vás pasují do role šarmantní Pařížanky. Hodí se i k obyčejné bílé košili nebo jednobarevnému kabátu a vděčně po nich sáhnete o víkendu, kdy už není síla na to řešit účes.

Retro zmije

A pokud náhodou baret není její krevní skupina, zkuste zmijovku. Retro kousek, který zažívá velký návrat, potěší všechny ty, které nechtějí zapadat do průměru. Unisexovou čepicí v několika barevných kombinacích vzbudíte zaslouženou pozornost.

Sázka na jistotu

Víte, že už dlouho touží po kvalitním klobouku, který něco vydrží a nikdy neztratí nic ze svého kouzla? Nejste si ale jisti velikostí, tvarem a stylem? Pak bude nejjistější volbou dárkový poukaz. Výběr toho správného totiž není radno podcenit a tak je potřeba zkoušet a zkoušet. Najít tvar i velikost zabere nějakou tu chvilku. Pokud tedy nemáte naprosto jasné instrukce, ušetří vám voucher spoustu starostí.

Luxus na cesty

Chcete oslnit dlouholetou sběratelku klobouků? Do detailu propracovaná klobouková krabice je to pravé. Sametová podšívka a kožený řemínek na zapínání dělají z této koženkové krabice luxusní dárek. A to zvláště pro ty, kteří zatím skladují své oblíbené doplňky v komínku ve skříni.

Pokud vám pod stromeček chybí už jen nějaká ta drobnost, nabízí se kartáč. Praktická věc, která by měla být pro majitele a majitelky klobouků samozřejmostí. Mírně osahanému nebo zaprášenému klobouku vrátíte lesk pár tahy.

Pro ten správný dárek se můžete vydat vánoční procházkou do jedné z prodejen Tonak nebo z pohodlí domova na www.tonak.cz