22. června 2018
Mnohdy si to ani neuvědomíme: naše tělo tvoří jedna kůže. Tak se proč se o ni na některých místech staráme více a někde vůbec?

Pokožka hlavy

Když mají ženy nekvalitní vlasy, často to řeší těmi nejdražšími šampony a přípravky na regeneraci. Jenže si neuvědomují, že vše začíná od pokožky hlavy. Ta není vidět, a tak se na ní zapomíná. Přitom přímo z ní rostou vlasy a jsou tam usazené vlasové cibulky, které vyživují vlasové vlákno. Přípravků na péči je několik druhů:

Péče před mytím:

Pokud vás trápí mastná pokožka nebo lupy, zkuste speciální vlasový peeling. Hloubkově odstraní nečistoty, maz a také odumřelé kožní buňky. Doporučujeme ho používat jednou týdně.

Výživa před mytím:

Naopak suché vlasové pokožce uleví oleje, které se nechají působit několik minut předtím, než si vlasy budete umývat. Kůži vyživí a také ji prokrví.

Péče po mytí:

Starejte se o pokožku hlavy a dodávejte ji výživu a potřebné látky z vlasových vod. Budou pak růst zdravější a lesklejší. Na tmavé vlasy také pomáhá vývar z kopřiv. Stačí ho použít jako poslední oplach a vmasírovat ho do pokožky hlavy.