23. listopadu 2018
Když najdeme první vrásku, většinou nás to příliš nepotěší, bez ohledu na aktuální věk. Spolu s rostoucím věkem se totiž kromě jiného mění i pleť a je třeba, abychom tomuto faktu přizpůsobili i výběr kosmetiky.

U většiny žen se pleť postupem času stává sušší, ztenčuje se a je i citlivější a tato fakta bychom měly zohlednit v pleťové péči a času, který jí věnujeme. Co nám prošlo ve dvaceti, nám pleť málokdy odpustí po třicítce, po překročení čtyřiceti bychom ji pak měly dopřát skutečně kvalitní přípravky a dostatek času.

Po třicítce…

Mezi nejčastější problémy, se kterými se ženy v tomto věku potýkají, patří první drobné vrásky a rýhy, mohou se objevit i pigmentové skvrny způsobené sluncem, resp. dlouhodobě nevhodnou ochranou proti němu. Ženy by do své péče měly pravidelně zařadit exfoliaci, která napomáhá zjemnění pleti. Dále odborníci doporučují používat produkty s obsahem retinolu k celkové obnově buněk, a také kyselinu hyaluronovou, která podporuje produkci kolagenu a napomáhá redukci vrásek.

Když je vám čtyřicet

Vrásky jsou už nedílnou součástí vzhledu, zejména viditelné noso-retní rýhy, linie mezi obočím a v očním okolí, stejně jako pigmentové skvrny. Krk a oblast dekoltu mohou působit povadle. Pokles hladiny estrogenu může způsobit, že je pleť sušší, je proto třeba zařadit do denní rutiny opravdu velkou dávku hydratace a složky podporující tvorbu kolagenu, jako jsou např. peptidy nebo kyselina glykolová.

Udeřila padesátka

Ztráta barevného tónu pleti a povadlejší pokožka, to jsou neomylná znamení stárnutí po padesátce. Nejlepším přítelem každé ženy v tomto věku je a bude hydratace, stejně jako používání vhodných krémů a sér. Stárnutí sice bohužel nic nezastaví, ale dobře volená péče může udělat hodně proto, abyste se cítila a vypadala výrazně mladší.

Po šedesátce

V tomto období se ztrácí přirozená schopnost pleti produkovat lipidy a kolagen, což vede k ještě sušší pleti, celkové dehydrataci a vzniku hlubších vrásek. Dochází také ke ztrátě přirozené schopnosti regenerace a elasticity, pokožka se i hůře hojí. Zároveň se zvyšuje citlivost pleti na sluneční záření a pleť se stává ještě náchylnější ke vzniku pigmentových skvrn.

Ať už vám je 30 nebo 60, vždy pamatujte, že vhodně zvolená péče může proces stárnutí pokožky výrazně zpomalit a vy se můžete za všech okolností cítit krásná. Pokud hledáte účinnou pleťovou péči podle vašeho věku, můžete se spolehnout na značku L´Oréal Paris. Ta nabízí celou řadu produktů expertní pleťové péče, pro ty nejlepší výsledky.