13. listopadu 2018
Rty v zimě trpí – jsou vysušené, popraskané a citlivé. Když na ně nazabírají ani balzámy na rty, sáhněte po speciálních maskách!

Oblast rtů je velmi citlivá – je jemná a nemá žádné mazové žlázky, které by ji hydratovaly a poskytovaly ochranu. Mráz, vítr, střídání teplot a také olizování rtů je pro tuto pokožku přímo pohroma!

Masky na rty – jak fungují?

Masek na rty je několik druhů: existují masky sheet neboli plátýnkové, napuštěné výživnou směsí. Mají tvar rtů a stačí je jen na několik minut přiložit ke pokožce a nechat působit. Druhý typ masek je krémový. Nanáší se v silné vrstvě na rty a také se nechají několik minut pracovat a pak se přebytečná maska setře.

V čem jsou jiné než balzámy?

Možná si říkáte, že masky na rty jsou zbytečnost a že postačí obyčejný balzám nebo pomáda. Ale nestačí. Masky působí více do hloubky a také silně regenerují a hydratují. Když je vyzkoušíte, uvidíte, jaká to bude pro rty úleva – budou rychle hladké a jemné.

Náš tip:

Jestliže se vám loupou rty a máte je extrémně vysušené, maska bude ještě lépe působit, když si nejprve provedete peeling rtů. Na to existují speciální brusné krémy nebo pomády, přímo na rty určené. Snadno s nimi odstraníte suchou kůži, odumřelé kožní buňky a maska bude ještě lépe působit a rty budou ještě krásnější, takže na nich skvěle vyniknou rtěnky. Pokud nemáte peeling, promasírujte mokré rty kartáčkem na rty. Myslete také na to, že vždy, když v zimě půjdete ven, byste měla mít rty ošetřené pomádou.